Haber Detayı
24 Mayıs 2019 - Cuma 14:53
 
Van Valiliği'nden 'Cumhuriyet Caddesi' kararı
Van Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma Koordinasyon Merkezi’nce alınan karar doğrultusunda saat 20:00 ile 03:00 saatleri arasında araç trafiğine kapatılan Cumhuriyet Caddesi, Van Valiliği'nin aldığı kararla yeniden trafiğe açıldı.
GÜNDEM Haberi
Van Valiliği'nden 'Cumhuriyet Caddesi' kararı

Konu hakkında Van Valiliği yazılı bir açıklama yaparak; “Van Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma Koordinasyon Merkezi’nce(UKOME) 06.05.2019 ile 03.06.2019 tarihleri arasında, ilimiz Cumhuriyet Caddesi’nin Beşyol Kavşak ve Soydan Kavşak arasında kalan kısmının, 20:00 ile 03:00 saatleri arasında araç trafiğine kapatılacağı kararı alınmış olup söz konusu karar uygulanmakta ve Cumhuriyet Caddesi belirtilen saatlerde trafiğe kapatılmaktadır.
1- İlimizin en işlek caddelerinden olan ve merkezi bir konumda olan Cumhuriyet Caddesi’nin trafiğe kapatılmasının cadde üzerinde meydana gelebilecek toplumsal olaylara müdahale edilmesini engelleyeceği
2- Ambulans, itfaiye, AFAD, polis vb. ekiplerin caddeye girmesi gereken olumsuz hallerde (yangın, patlama, kavga vb.) caddenin trafiğe kapatılmasının bu araçların olumsuz durumlara müdahale etmesini imkansız hale getireceği değerlendirilmektedir.
3- Caddenin trafiğe kapatılması sonrası seyyar satıcıların yol üzerinde tezgah açtığı, açtıkları tezgahlarda vergi usulüne aykırı ve hijyenik olmayan ortamda satış yaptıkları görülmekte olup vergi usulüne aykırı ve hijyenik olmayan ortamda yapılan ve ticari rekabet kurallarına aykırı yapılan satışlarla ilgili cadde üzerinde iş yeri bulunan ve cadde üzerinde günlük yaşamını devam ettiren vatandaşlar tarafından çok sayıda ihbar ve şikayet yapılmaktadır.
Belirtilen hükümler doğrultusunda Van ilinde toplumsal huzurun ve barışın tesisi, suç işlenmesinin önlenmesi, kamu düzeni ve güveninin korunması, kişi dokunulmazlığının, tasarrufa müteaallik emniyetin, kamu esenliğinin sağlanması ve kişi hak ve özgürlüklerinin korunması amacıyla Cumhuriyet Caddesinin 20.00 ile 03.00 saatleri arasında araç trafiğine açılmasına karar verilmiştir.” ifadelerine yer verdi. / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Van, Valiliği'nden, 'Cumhuriyet, Caddesi', kararı,
Haber Yazılımı