Haber Detayı
11 Kasım 2019 - Pazartesi 17:04
 
Van YYÜ’de 1111 fidan toprakla buluşturuldu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ilan edilen ‘Milli Ağaçlandırma Günü’ dolayısıyla Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde (Van YYÜ) fidan dikimi gerçekleştirildi.
GÜNDEM Haberi
Van YYÜ’de 1111 fidan  toprakla buluşturuldu

Van YYÜ kampus alanındaki TOKİ konutları yanında bulunan boş arazide gerçekleştirilen fidan dikimi etkinliğine Van YYÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli, Van YYÜ Ziraat Fakültesi’nden Prof. Dr. Ahmet Kazankaya, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı. 

 

1111 FİDAN

Fidan dikimine geçmeden önce açıklama yapan Van YYÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli, alana 1111 fidan dikileceğini söyledi. 
Fidanların Ziraat Fakültesi Dekanlığı ve Yeşil Alan Müdürlüğü’nün destekleriyle Ahlat’tan getirtildiğini ifade eden Prof. Dr. Şevli, şunları söyledi:
“Biliyorsunuz ilk defa sayın Cumhurbaşkanımız tarafından 11 Kasım günü, ‘Milli Ağaçlandırma Günü’ ilan edildi. Bugün tüm Türkiye’de saat 11.11’de eş zamanlı olarak fidan dikimi yapılacaktır. Biz de Van YYÜ olarak, bu alanda 1111 ceviz fidanını dikeceğiz. Ceviz fidanları dışında öğrencilerimizin getirmiş olduğu çam ve badem fidanları da Yeşil Alan Müdürlüğünün göstereceği yerlere dikilecektir. Bütün katılımcılara, üniversitemizin akademik personeline, ailelerine ve sevgili öğrencilerimize bu güzel duyarlılıklarından dolayı teşekkür ediyorum. Şu anda burada bir bayram havası var. İnşallah önümüzdeki süreçte üniversitemizi yemyeşil bir alan yapacağız. Daha yeşil bir Van için bu etkinliklerimize devam edeceğiz. Tüm katılımcılara tekrar teşekkür ediyorum.”

 

FİDAN DİKİMİNE GEÇİLDİ

Prof. Dr. Şevli yaptığı konuşma ardından üniversite hocalarıyla birlikte ilk fidanı dikti.
Bu sırada Prof. Dr. Ahmet Kazankaya da, fidanların nasıl dikilmesi gerektiği konusunda megafonla bilgi verdi.
Alana yayılan öğrenciler, fidan dikimi gerçekleştirdi.
Fidan dikme etkinliği müzik eşliğinde çekilen halaylarla son buldu.
Haber: Adil HARMANCI

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Van, YYÜ’de, 1111, fidan, , toprakla, buluşturuldu,
Haber Yazılımı