Haber Detayı
15 Mart 2018 - Perşembe 08:58
 
Van YYÜ'de 14 Mart Tıp Bayramı kutlandı
14 Mart Dünya Tıp Bayramı, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal’ın da katıldığı bir törenle kutlandı.
GÜNDEM Haberi
Van YYÜ'de 14 Mart Tıp Bayramı kutlandı

YYÜ Dursun Odabaş Tıp Merkezi’nde düzenlenen törende konuşan Rektör Prof. Dr. Peyami Battal, Afrin'de şehit olan askerlere ve Van'a şehit olarak gelen güvenlik güçlerine Allah'tan rahmet dileyerek yakınlarına da başsağlığı diledi. Tıp Bayramının çok önemli olduğunu ifade eden Rektör Battal, “Toplumun her kesimindeki meslek gurupları bizim için önemlidir. Ama siz sağlık çalışanları da çok önemli bir mesleği icra ediyorsunuz. Bu meslek neden önemli; çünkü siz bizim için en önemli şey olan sağlığımızı korumak, iyileştirmek için ailenizden, özel hayatınızdan çoğu zaman fedakârlık edip özverili bir şekilde mesleğinizi icra ediyorsunuz. Bundan dolayı size ne kadar teşekkür etsek azdır. İnşallah siz mezun olup iyi birer hekim olarak ülkemize faydalı ve ahlaklı bireyler olacaksınız. O yüzden birlikteliğimizin ve beraberliğimizin devam etmesi dileği ile tıp bayramınızı kutluyorum” şeklinde konuştu.
YYÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Tuncer ise, tıp camiasının ve meslektaşlarının 14 Mart Tıp Bayramını kutlayarak, tıp fakültesi olarak yaptıkları çalışmalardan bahsetti.
Konuşmaların ardından Rektör Prof. Dr. Peyami Battal, bu yıl profesörlük ve doçentlik ünvanı alan doktorlara binişlerini giydirdi. Kutlama programına İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke ve çok sayıda doktor da katıldı. / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Van, YYÜ'de, 14, Mart, Tıp, Bayramı, kutlandı,
Haber Yazılımı