Haber Detayı
26 Nisan 2019 - Cuma 10:50
 
Vanlı Boksörler yine boş dönmedi
Türkiye Boks Federasyonu 2019 faaliyet programında yer alan ve Mersin ilinde 44 ilden 428 sporcunun katılımı ile yapılan, Liseler Arası Türkiye Boks Şampiyonasına katılan Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Boksörleri farklı kategorilerde 1 Türkiye Şampiyonluğu ve 1 Türkiye Üçüncülüğü madalyasının sahibi oldular.
SPOR Haberi
Vanlı Boksörler yine boş dönmedi

Liseler arası Türkiye Boks Şampiyonasına katılan Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü boksörlerinden Seyyidahmed Gevaş 80 kiloda Türkiye Şampiyonu olurken, Yakut Yılmaz ise 54 kiloda Türkiye Üçüncüsü oldu.

 

Vanlı boksörler, Liseler Arası Türkiye Boks Şampiyonasında ilimize 1 Türkiye Şampiyonluğu ve 1 Türkiye Üçüncülüğü derecesi ile döndü.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Milli Boks Antrenörü Ayhan Öz, "Türkiye Boks Federasyonumuz tarafından Mersin’de 428 sporcumuzun katılımı ile gerçekleştirilen Liseler Arası Türkiye Boks Şampiyonasına bizler de ilimiz, Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Boks Takımı adına 4 sporcumuz ile katılım sağladık. Zorlu ve 14 farklı sıklette mücadele eden sporcularımızdan 80 kiloda Seyyidahmed Gevaş, Türkiye Şampiyonu olurken, Yakut Yılmaz ise 54 kiloda Türkiye Üçüncülüğünü ilimize kazandırdılar. Müsabakalara katılan sporcularımızın sergiledikleri üstün performansları federasyon yetkilileri ve diğer illerden katılım sağlayan antrenör ve gözlemcilerimiz tarafından da büyük bir beğeni topladı. Bu sporcularımız ile yaklaşık 8 yıldan fazla bir süredir çalışmaktayız. Sporcularımızın ulusal müsabakalarda ilimizi en iyi şekilde temsil ederek kazandıkları başarıları gösteriyor ki, bu sporcularımız ülkemizi uluslararası müsabakalarda da en iyi şekilde temsil edebilme kapasitesine sahiptirler. Bu başarılarımızın temelinde disiplinli ve düzenli çalışmalar yer almaktadır. İlimizde boks branşımızın başarı ortalamasının bu denli artmasında il müdürümüz Nevzat İnanç’ın katkıları oldukça fazladır. İlimiz adına katıldığımız yarışmadan 1 Türkiye Şampiyonluğu ve 1 Türkiye Üçüncülüğü ile dönmenin mutluluğunu bizlere yaşatan bütün sporcularımı bir kez daha yürekten kutluyor, bütün sporcu ve boks camiası adına il müdürümüze bir kez daha teşekkür ediyoruz. İnşallah ilimiz adına kazandığımız bu güzel başarıları, Milli Takım adına katılacağımız Boks Şampiyonalarında kazanacağımız şampiyonluklar ile taçlandıracağız. İlimiz adına katıldığımız müsabakalarda bizlerden hiçbir zaman desteklerini esirgemeyen başta Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüze ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Vanlı, Boksörler, yine, boş, dönmedi,
Haber Yazılımı