Haber Detayı
02 Aralık 2019 - Pazartesi 14:41
 
Vanlı güreşçiler 8 madalya ile döndü
Türkiye Güreş Federasyonu ve Din Eğitimi Genel Müdürlüğü tarafından bu yıl ilki düzenlenen Anadolu İmam Hatip Liseleri arası Güreş Grup Müsabakasında Vanlı güreşçiler 4 altın, 4 bronz ve 1 takım üçüncülüğü kazanma başarısı gösterdi.
SPOR Haberi
Vanlı güreşçiler 8 madalya ile döndü

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan protokole bağlı olarak Türkiye Güreş Federasyonu ve Din Eğitimi Genel Müdürlüğü tarafından Bingöl’de bu yıl ilki düzenlenen ve 18 ilden 406 sporcunun katılımı ile yapılan Anadolu İmam Hatip Liseleri arası güreş grup müsabakaları tamamlandı. Müsabakaları A Gençler, B Serbest ve Grekoromen kategorilerinde katılan Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Güreş Takımı Sporcuları, 4 Altın ve 4 Bronz Madalya olmak üzere toplamda 8 madalya kazandılar ve takım halinde ise 3.sırada yer alarak İstanbul’da yapılacak olan Türkiye Finaline katılma hakkı elde ettiler.
Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Güreş Antrenörü Cahit Cevizci yaptığı açıklamada; “Gençlik ve Spor Bakanlığı’mız ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan protokol kapsamında Türkiye Güreş Federasyonu ve Din Eğitimi Genel Müdürlüğü tarafından Bingöl’de 18 ilden 406 güreşçimizin minderde ter döktüğü, Anadolu İmam Hatip Liseleri arası Güreş Müsabakalarına ilimiz adına 8 sporcumuz ile katılım sağladık. Güreşçilerimiz çıktıkları zorlu rakipleri karşısında ilimize 4 Altın, 4 Bronz olmak üzere toplamda 8 madalya kazandırdılar ve takım halinde ise 3.sırada yer alarak ileri ki tarihlerde İstanbul’da yapılacak olan Türkiye Finallerine katılmaya hak kazandık. İlimiz adına böyle güzel başarılar sergileyen tüm güreşçilerimizi bir kez daha tebrik ediyoruz. Sporcularımızla gurur duyuyoruz. Sporcularımız disiplin içerisinde antrenmanlara eksiksiz katılım gösterdiler. Türkiye Şampiyonasından da iyi dereceler elde ederek döneceğimize inanıyorum. Katıldığımız yarışmalarda bizlerden desteklerini esirgemeyen başta il müdürlüğümüz olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.” dedi. 
Van Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç ise yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; " Bu yıl ilk defa Gençlik ve Spor Bakanlığımız ve Milli Eğitim Bakanlığımız arasında imzalanan protokol kapsamında Bingöl ilinde 18 ilimizden 406 sporcumuzun katılımı ile yapılan İmam Hatip Liseleri Arası Yıldızlar Grekoromen Güreş müsabakalarına katılan sporcularımız ellerinden gelen tüm gayreti minderde sergileyerek farklı kategorilerde ilimize 4 altın, 4 bronz kazandılar ve takım halinde 3.lük sırasına isimlerini yazdırarak, bu zorlu ve çekişmeli müsabakaları en başarılı şekilde tamamladılar. Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak başta; antrenörlerimize teşekkür eder, müsabakada dereceye giren tüm sporcularımızı bir kez daha yürekten kutluyor, kendilerine bundan sonraki katılacakları müsabakalarda başarılar diliyoruz." / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Vanlı, güreşçiler, 8, madalya, ile, döndü,
Haber Yazılımı