Haber Detayı
19 Nisan 2017 - Çarşamba 09:37
 
Vanlı işadamı memleketine yatırım kararı aldı
20 yıl boyunca Gaziantep’te iş yaptığını anlatan iş adamı Çetin Gülmez, sonunda kendi memleketi olan Van’da yatırım yapma kararı aldığını söyleyerek Van’a yerleşti. Antep’te kaldığı süre içinde kendisini misafir olarak gördüğünü belirten Gülmez, memleketine geri dönmekten son derece memnun olduğunu ifade etti.
EKONOMİ Haberi
Vanlı işadamı memleketine yatırım kararı aldı

Vanlı işadamı Çetin Gülmez, 20 yıl önce Gaziantep’e yerleşerek, bu süre içinde bu ilde lokanta üzerinde çeşitli işler yaptığını kaydetti. Gülmez, bu sene ise Van’a dönme kararı aldığını söyledi.
Tekrar memleketine dönen Gülmez’in ilk işi Van’da Antep mutfağını yansıtan bir işyeri açmak oldu. Gülmez, işyerinde şu anda 22 kişi istihdam ettiğini belirtti.

ANTEP MUTFAĞI VAN’DA
Gazetemize konuşan işyeri sahibi Çetin Gülmez, Gaziantep’te kendisini misafir htiğini, daha çok memleketine yatırım yapmak istediğini belirterek, şunları söyledi: 
“Yaklaşık 20 yıl önce Gaziantep’e yerleştim. Bu süre zarfında kendimi hep bir misafir olarak görüyordum. Onca süre Antep’te kalmama rağmen Van’la bağlantım hiç kesilmedi. Memlekete dönme isteğim oluştuktan sonra da Gaziantep’in lezzetli mutfağını Van’a taşımak ve kendi hemşerilerime bu lezzeti burada sunmak istedim.” 

VANLILARDAN OLUMLU TEPKİ
Vanlı müşterilerden olumlu tepki gördüğünü de söyleyen Gülmez, “İş yerimizi açmadan önce lokantaya uygun yer arayışı içerisine girdik. Buradaki amacımız gelen misafirlerimizin rahat ve sakin bir yerde yemek vakitlerini geçirebilecekleri bir yer olmasıydı. Bu amaçla İki Nisan Caddesinde bu yeri uygun gördük ve açtık. Van halkından çok ilgi gördük, burayı çok beğendiler ve gelen misafirlerimizin hepsi atılımımızı iyi görüp tebrik ediyorlar. Biz de elimizden geldiği kadar misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlamaya çalışıyoruz ancak bu konuda yetersiz kalabiliyoruz. Nedeni ise, maalesef Van’da kalifiyeli salon personelinin az olmasından kaynaklı, bu önemli bir sorun ve yetkili mercilerin buna ilişkin çözüm bulmaları gerekmektedir.” diye konuştu. 

İSTİHDAM KAPISI
Lokantada 22 kişinin istihdam edildiğini ifade eden Gülmez, şu bilgileri verdi:
“Lokantamızda 22 personel çalışıyor. Antep’ten özel olarak getirdiğimiz 5 aşçımız da bulunmakta. Antep mutfağını özel kılan başlıca yemekler; yuvalama, beyran çorbası, içli köfte, kurutulmuş kuru dolma, altı ezmeli kebap, tüşleme kebap, haşhaş kebabı, patlıcan kebap, mantar kebabı, domatesli kebap, ciğer kavurma, ciğer kebap, İlerleyen dönemlerde fırınımızın faaliyete geçmesiyle birlikte lahmacun, kuşbaşılı pide, kıymalı pide, Kilis tava, katmer sunumumuz da başlayacak. Ramazana özel hazırlayacağımız ve halkımızın çok beğeneceğini umduğumuz ramazana özel menülerimizi de iftar vakitlerinde halkımıza sunacağız. Kısmet olursa en yakın zamanda yine Antep yöresine has yöresel tatlılarına yönelik özel bir mekân açmayı da düşünüyoruz.”
Özel Haber: Mehmet Selim KURT

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör: M.Selim Kurt
Etiketler: Vanlı, işadamı, memleketine, yatırım, kararı, aldı,
Haber Yazılımı