Haber Detayı
31 Ocak 2020 - Cuma 14:27
 
Vanlı judocular 3. oldu
Türkiye Judo Federasyonu 2020 faaliyet programında yer alan ve Kilis’te düzenlenen İşitme Engelliler Türkiye Judo Şampiyonasında mücadele eden Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü sporcularından Fırat Yıldırım 66 kiloda, Gamze Akhan ise 78 kiloda Türkiye üçüncüsü oldular.
SPOR Haberi
Vanlı judocular 3. oldu

Türkiye Judo Federasyonu tarafından Kilis’te gerçekleştirilen İşitme Engelliler Türkiye Judo Şampiyonası’na 21 ilden 57 sporcu katıldı.

Şampiyonaya, Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü işitme engelliler Judo Takımı sporcularından Fırat Yıldırım ve Gamze Akhan katıldı. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü adına yarışmaya katılan Fırat Yıldırım 66 kiloda, Gamze Akhan ise 78 kiloda rakiplerini eleyerek, Türkiye Üçüncülüğü madalyasının sahibi olmayı başardılar.

İşitme Engelliler Türkiye Judo Şampiyonası’nda alınan sonuçları değerlendiren Fırat Yıldırım ve Gamze Akhan’ın antrenörü ve Van Judo İl temsilcisi Gürsel İzcier, şampiyonaya 3 ay hazırlanarak katıldıklarını söyledi. İzcier; “İşitme Engelliler Türkiye Judo Şampiyonası’nda Van’dan iki sporcu ile katıldık. Bayan kategorisi 78 kiloda sporcumuz Gamze Akhan ve Erkekler 66 kilo kategorisinde ise mücadele eden bir diğer judocumuz Fırat Yıldırım da zorlu ve çekişmeli devam eden müsabakalar sonunda ilimize üçüncülük madalyası kazandırdılar. Zorlu ve disiplinli çalışmalarımız sonucunda ilimize 2 Türkiye Üçüncülüğü kazandırmanın mutluluğunu yaşamaktayız. Sporcumuz Fırat Yıldırım ile Gamze Akhan’ın zorlu yaşamlarını bir kenara bırakıp, spora kazandırılmasının, ilimizdeki diğer engelli sporcularımıza da iyi birer örnek olacağına inanıyoruz. Van Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Nevzat İnanç'a, engelli judo branşında yarışmalara katılan sporcularımıza vermiş olduğu desteklerinden dolayı, sporcum ve şahsım adına çok teşekkür ediyorum. İnanıyoruz ki ilimizde engelli sporcularımıza destek verildiği zaman birçok farklı branşta yarışmalara katılan engelli sporcularımız da en güzel başarılara imza atacaklardır. Kızımız Gamze Akhan ve Fırat Yıldırım’ı ilimiz adına kazanmış olduğu bu güzel başarısından ötürü bir kez daha yürekten kutluyoruz. Bir sonraki şampiyonalarda daha iyi dereceler alacağımıza sonuna kadar inanıyoruz. Yarışmalarda illerini en şekilde temsil eden bütün sporcularımıza ve ilimize ise Türkiye Üçüncülüğü kazandıran sporcularımıza bir kez daha teşekkür ediyor, bizlere göstermiş oldukları desteklerinden dolayı başta Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüze ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz.” diye konuştu. 
/ Prestij Haber Merkezi

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Vanlı, judocular, 3., oldu,
Haber Yazılımı