Haber Detayı
03 Aralık 2018 - Pazartesi 14:06
 
Vanlı masa tenisçiler Türkiye finallerinde
Türkiye Masa Tenisi Federasyonu 2018 yılı faaliyet programında yer alan ve 24-25 Kasım 2018 tarihleri arasında Batman’da gerçekleştirilen Yıldızlar Doğu ve Güneydoğu Bölge Şampiyonasına katılan Vanlı Masa Tenisçiler kazandıkları dereceleriyle şampiyonaya damga vurdu.
SPOR Haberi
Vanlı masa tenisçiler Türkiye finallerinde

Türkiye Masa Tenisi Federasyonu 2018 faaliyet programında yer alan ve 03-04 Kasım 2018 tarihleri arasında Van’da yapılan Küçükler Doğu ve Güneydoğu Bölge Şampiyonasında Bölge ikinciliği ve dördüncülüğü elde eden Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Masa Tenisi Erkek ve Kız Takımı, 24 - 25 Kasım 2018 tarihlerinde Batman’da yapılan Yıldızlar Doğu ve Güneydoğu Bölge Şampiyonasında büyük başarı elde etti. Erkek Masa Tenisi takımı bütün rakiplerini mağlup ederek bölge şampiyonu olurken, kız takımı ise bölge ikincisi olarak Masa Tenisi Yıldızlar Türkiye Finallerinde Van’ı temsil etme hakkı kazandı.
03-04 Kasım 2018 tarihleri arasında Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Spor Kompleksinde 16 erkek ve 11 bayan takımın katılımı ile gerçekleştirilen Küçükler Doğu ve Güneydoğu Bölge Şampiyonasına 6 erkek ve 4 bayan sporcu ile katılan Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Masa Tenisi erkek takımı dördüncü olurken, bayan takımı ise final müsabakalarında mağlup olarak ikincilik kupasının sahibi olmuştu..
24-25 Kasım 2018 tarihleri arasında ise Batman’da yapılan Yıldızlar Doğu ve Güneydoğu Bölge Şampiyonasında Van’ı temsil eden Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Masa Tenisi erkek ve bayan takımları bütün rakiplerini mağlup ederek kazandıkları bölge şampiyonluğu ile Nisan ayında İzmir ilinde yapılacak olan Masa Tenisi Yıldızlar Türkiye Finallerinde Van’ı temsil etme hakkı kazandılar.
Kazandıkları başarılarından dolayı mutlu olduklarını belirten Masa Tenisi Milli Antrenörü Mahmut Kurt, yaptığı açıklamada; “Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü masa tenisi takımı olarak ilimiz adına 3-4 Kasım 2018 tarihleri arasında Doğu ve Güneydoğu Bölge Şampiyonasında dördüncülük ve ikincilik kupasını ilimize kazandırmanın mutluluğunu yaşarken bu mutluluğumuzu 24 - 25 Kasım 2018 tarihleri arasında Batman’da yapılan Yıldızlar Doğu ve Güneydoğu Bölge Şampiyonasında erkek ve bayan takımlarımızın bütün rakiplerini mağlup ederek kazandıkları bölge şampiyonluğu ile taçlandırarak, İzmir’de yapılacak Masa Tenisi Yıldızlar Türkiye Finallerinde ilimizi temsil etmenin haklı gururunu yaşıyoruz. İlimizin masa tenisi branşında kazandıkları bu güzel başarılar yeni sporcularımızın kazanılmasında bizler için büyük bir önem arz ediyor. Son 4 yıl içerisinde kazandığımız bu güzel başarılarımız ilimizde masa tenisi branşındaki başarı çıtamızın ne kadar yükseldiğini bir kez daha gözler önüne sermiş oluyor. Kazandığımız bu başarılarımıza bir yenisini de İzmir’de katılacağımız Türkiye Masa Tenisi Finallerinde Türkiye Şampiyonluğunu elde ederek katmak istiyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle ilimiz adına kazandığımız şampiyonlukta bizlerden hiçbir zaman desteklerini esirgemeyen başta Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüze ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu. / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Vanlı, masa, tenisçiler, Türkiye, finallerinde,
Haber Yazılımı