Haber Detayı
23 Kasım 2020 - Pazartesi 17:12
 
Vanlı öğretmen, 'yılın öğretmeni' seçildi
Her yıl geleneksel olarak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 'Öğretmenler Günü'ne özel yapılan İl Öğretmen Temsilciliği seçimleri tamamlandı. Bakanlık tarafından belirlenen kriterlere ve somut verilere göre illerde oluşturulan komisyonlarca her ilin öğretmen temsilcisi belirleniyor.
EĞİTİM Haberi
Vanlı öğretmen, 'yılın öğretmeni' seçildi

İl temsilcisi öğretmenler, kamuoyunca taktir edilmiş başarı öyküleri bulunan, çalışmaları ile ön plana çıkan ve 
mesleğinde fark yaratan öğretmenler arasından seçiliyor. Bu kapsamda Osmaniye'de yılın öğretmeni Vanlı İzzet Irmak oldu.

 

YILIN ÖĞRETMENİ İZZET IRMAK

 

2020 yılı Osmaniye il öğretmen temsilciliğine Sumbas Binali Yıldırım Yatılı Bölge Ortaokulu Türkçe Öğretmeni İzzet Irmak seçildi. İzzet Irmak, 2020 yılı öğretmenler günü etkinlikleri kapsamında Osmaniye ilini temsilen bakanlık tarafından düzenlenen etkinliklere katılacak. 
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrencilerin hayatını değiştiren, eğitimde üstün başarı göstermiş, fedakarlıkları ve özel nitelikleriyle farklılıklar ortaya koymuş "Mesleki Çalışmalarıyla Öne Çıkan Öğretmenler" programı kapsamında Osmaniye'de yılın öğretmeni seçilen Sumbas Binali Yıldırım Yatılı Bölge Ortaokulu Türkçe Öğretmeni İzzet Irmak, 24 Kasım Öğretmenler Günü haftasında 81 ilin temsilci öğretmeleriyle birlikte Cumhurbaşkanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı'nın ev sahipliğinde gerçekleşecek etkinliklerde Osmaniye ilini temsil edecek.
Vanlı olan İzzet Irmak, öğretmen kimliğinin yanında eğitimci yazar kimliği ile de biliniyor. Çeşitli dergi, internet siteleri ve gazetelerde şiir ve yazıları yayımlanan Irmak'ın Deniz Martı ve Çocuk isimli bir de hikaye kitabı bulunuyor. / Prestij Haber Merkezi

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Vanlı, öğretmen,, 'yılın, öğretmeni', seçildi,
Haber Yazılımı