Haber Detayı
17 Şubat 2018 - Cumartesi 08:32
 
VANPAD tanıtım turunda
Türkiye Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu tarafından 8 ilde yapılacak olan yemek kültürüne dair etkinliklere, Van Aşçılar ve Pastacılar Derneği (VANPAD) de, Van’ı temsilen katılacak. VANPAD Başkanı Sinan Pulat, bütçeleri olmadığı için sadece 3 ildeki etkinliklere katılarak Van’ın yöresel yemeklerini tanıtma olanağı bulacaklarını söyledi.
GÜNDEM Haberi
VANPAD tanıtım turunda

Türkiye Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu tarafından 16 Şubat-15 Mayıs tarihleri arasında Çorum, Denizli, Afyonkarahisar, Ankara, İzmir, İstanbul, Yozgat ve Isparta’da yöresel yemek kültürüne ilişkin çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

Buna göre; 16-18 Şubat tarihleri arasında Çorum’da Taşpakon Türkiye ön elemeleri ve Ulusal aşçılar ve pastacılar şampiyonası gerçekleştiriliyor.

 

Diğer illerdeki programlar da şöyle olacak:
*9 Mart 2018 – Denizli: 2.Yöresel Gastronomi Festivali
*16-18 Mart 2018 - Afyonkarahisar: Uluslararası Gastronomi ve Turizm Festivali, Taşpakon Türkiye Kupası Ön Elemeleri, Ulusal Aşçılar ve Pastacılar Şampiyonası
*22-25 Mart 2018 - Ankara Gastronomi Zirvesi
*10-12 Nisan 2018 - İzmir / Çeşme: Uluslararası Gastronomi ve Turizm Festivali, Aşçılar ve Pastacılar Şampiyonası
*12-15 Nisan 2018 –İstanbul: Ibatech Fuarı, Taşpakon Türkiye Kupası Finalleri
*27-29 Nisan 2018 - İzmir / Güzelbahçe: Taşpakon Türkiye Kupası ön Elemeleri
 *4-6 Mayıs 2018 - Yozgat: Taşpakon Türkiye Kupası Ön Elemeleri, Ulusal Aşçılar ve Pastacılar Şampiyonası
*14-15 Mayıs 2018 - Isparta: Gül Festivali ve Fuarı, Gül Yemekleri Yarışması, Yöresel Lezzet Buluşması

 

VAN 3 İLE GİDİYOR
90 gün içinde gerçekleştirilecek etkinliklerde Van’ın da başvurusu var. Ancak Van’ı temsil eden VANPAD sadece 3 ildeki etkinliklere katılabilecek.
VANPAD Başkanı Sinan Pulat, bütçeleri olmadığı için sadece 3 ildeki etkinliklere katılarak Van’ın yöresel yemeklerini tanıtma olanağı bulacaklarını söyledi.
Her ile geliş gidiş için en az 6-7 bin TL’ye ihtiyaç olduğunu belirten Pulat, kendi bütçeleri olmadığı için sadece Ankara, İstanbul ve Afyonkarahisar’daki etkinliklere katılacaklarını ifade etti.

 

İSTANBUL’DA EKMEK TANITIMI
İstanbul’da yapılacak olan etkinliklerin son gününde ekmek türlerine yönelik tanıtım etkinliği olacağına dikkat çeken Pulat, “VANPAD olarak da, Van’da yeni ürettikleri ekmek çeşitleriyle ve diğer ekmek türleri ile Van’ın yemek kültürünü daha da tanıtma imkânı bulacaklarını” kaydetti.
Haber: Mürsel ÖNER

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: VANPAD, tanıtım, turunda,
Haber Yazılımı