Haber Detayı
22 Mayıs 2020 - Cuma 13:27
 
VANTSO'dan 'yerel esnaf' çağrısı
Van Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yapılan açıklamada, COVİD-19 nedeniyle yerel esnafın zor bir süreçten geçtiği belirtilerek, vatandaşlara; "Alışverişinizi yerel esnaftan yapın" çağrısı yapıldı.
GÜNDEM Haberi
VANTSO'dan 'yerel esnaf' çağrısı

VANTSO Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklamada; "Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs (Kovid-19) pandemisi, iş dünyasının ekonomik anlamda zor bir sürece evirilmesine neden olmuştur. Yaşanan pandemi sürecinde özellikle küçük ve orta ölçekli yerel esnaf ciddi sorunlarla karşı karşı kalmış, ekonomik anlamda zor günlerden geçmektedir. Yerel esnaf ve tüccarımız için can suyu olan ve alışverişin yoğun olduğu bayramların, bu dönemde her zamankinden daha zorlu geçeceği aşikârdır. Vatandaşımızın bayram alışverişini daha az yaptığı şu süreçte ilimiz esnaf ve tüccarlarını tercih etmeleri önemlidir. Birçok esnaf ve tüccarımızın çek ve senetlerini ödeyemez durumda olması nedeniyle herkesin çaba sarf etmesi en büyük arzumuzdur. Yerel esnafın ayakta kalması, yeni iş alanlarının yaratılmasına katkı sağlayacağı gibi kendi toplumunuza yatırımı ve yerel ekonomiyi besleyecektir. Bu minvalde halkımızın yerel esnaf ve tüccarı tercih etmesi, ilimizin kalkınması ve gelişmesine katkı sağlayacaktır." denildi.

 

HİJYEN VE TEDBİR UYARISI

 

Açıklamanın devamında bir de şu şekilde uyarıda bulunuldu; "Ayrıca bulaşın yoğun olduğu bu günlerde alışverişlerini gerçekleştiren halkımızın gerekli hijyen ve tedbir kurallarını göz önünde bulundurmaları önem taşımaktadır. Buradan şu çağrıyı tekrarlamakta da fayda görmekteyiz; Bayram alışverişlerinizi yerel esnaftan yapın. Bu alışveriş ile Van kazansın, esnafımız kazansın. Yaşamakta olduğumuz bu zorlu süreci hep birlikte atlatarak, gelecekteki bayramları geçmiş günlerde olduğu gibi kutlama temennisiyle; Ramazan Bayramınızı tebrik eder, sağlık otoriteleri tarafından belirlenen kurallara uyarak, sağlıklı ve huzurlu bir bayram geçirmenizi dileriz." / Prestij Haber Merkezi

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: VANTSO'dan, 'yerel, esnaf', çağrısı,
Haber Yazılımı