Haber Detayı
18 Ekim 2019 - Cuma 14:12
 
VANTSO üyeleri için protokol imzalandı
Albaraka Türk Katılım Bankası ve Van TSO oda üyelerinin faydalanacağı yeni bir finans paketi için protokol imzaladı.
GÜNDEM Haberi
VANTSO üyeleri için protokol imzalandı

Albaraka Türk Katılım Bankası Bölge Müdürü Şakir Çakır ve heyeti Van TSO Yönetim Kurulunu ziyaret ederek, hazırladıkları yeni bir protokol ile oda üyelerinin faydalanacağı yeni bir finans paketi hazırladıklarını bildirdi. 

Van Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Takva, görüşmede finansa erişim konusunda sorun yaşadıklarını belirterek; “Bankaların bölgemizde, ilimizde pozitif ayrımcılığına ihtiyaç duymaktayız. Yapılan her iyileştirme bizim hayatımızı kolaylaştıracaktır. Bankaların bu konuda inisiyatif alması gerekir. Van, yaşanan depremden önce borcuna en sadık iller arasındaydı. Ancak depremden kaynaklı yaşanan sorunlar bankalar tarafından maalesef olumlu karşılanmadı. Bu da özellikle ilimizde finansa erişim konusunda sorunların olmasına sebep oldu. Dolayısı ile hazırlanan bu protokol ile KOBİ’lerimize, iş adamlarımıza kolaylıklar sağlanmasını bekliyoruz. Bu hepimizin hayatına kolaylık getirecektir” diye konuştu.

Albaraka Türk Katılım Bankası Bölge Müdürü Şakir Çakır ise protokol ile Van TSO üyelerine özel indirimler ve kolaylıklar sağlamayı amaçladıklarını söyledi. 

İmzalanan protokolde KOBİ Destek Finansmanı, Bireysel Araç Finansmanı (Ek Avantajlı) Bireysel Konut Finansmanı (Ek avantajlı) Masrafsız Bankacılık, GRUP BES, Platinium Card, Busines Card gibi ürünlerle 1,19 kar oranı ve 36 aya varan taksitler ile 300 bin TL’ye kadar KOBİ’nin ihtiyaçlarının finanse edilmesi yer alıyor.  

Hazırlanan protokol detaylarının Van Albaraka Türk Katılım Bankası şubelerinde Van TSO üyelerine  tanıtımının yapılacağı belirtildi.

 / Prestij Haber Merkezi 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: VANTSO, üyeleri, için, protokol, imzalandı,
Haber Yazılımı