Haber Detayı
27 Mayıs 2017 - Cumartesi 09:36
 
VASKİ çalışanlarına ''İş Sağlığı ve Güvenliği'' semineri
VASKİ İnsan Kaynakları Eğitim Daire Başkanlığına bağlı Eğitim Şube Müdürlüğü tarafından VASKİ Genel Müdürlüğü bünyesinde çalışanlara İş Sağlığı ve Güvenliği hususlarında ''İş Sağlığı ve Güvenliği Faaliyetleri Semineri” verildi.
GÜNDEM Haberi
VASKİ çalışanlarına ''İş Sağlığı ve Güvenliği'' semineri

VATSO toplantı salonunda yapılan ''İş Sağlığı ve Güvenliği Faaliyetleri Semineri”ne VASKİ Genel Müdür Yardımcısı Emre Eşme ,Emrah Çayırlı, VASKİ Daire Başkanları ve VASKİ çalışanları katıldı. 
Görsel örnekler ve anlatımların yapıldığı seminerde, VASKİ Bilgi İşlem Daire Başkanı Ali Reha Pınaroğlu, ASVANNE OSGB sorumlusu Rukiye Tokat ve İşyeri Hekimi Latif Hacıoğlu sunum yaptı. 
Çalışanların yasal hak ve sorumlulukları konusunda bilgilenmesi, koruyucu önlemler alınarak geliştirilmesi ve uyarı önlem işaretlerinin önemi, işyeri özelliklerine göre iş yerindeki riskler ve alınacak önlemler ile iş sağlığı ve güvenliğinin genel prensipleri konularında örnekler verilerek, katılımcılar bilgilendirildi.
Katılımın yoğun olduğu seminerde konuşan Rukiye Tokat, amaçlarının iş kazalarının ve mesleki hastalıkların önüne geçmek olduğunu belirterek; "İşverenlere ve çalışanlarına iş sağlığı ve güvenliği bilgilerini aktarmayı hedefliyoruz. Yapılan eğitimler sonunda bir bilgi birikimi oluşmuş durumda bu bilgileri güncellemek ve hatırlatmak amaçlı bu seminerler ayrı bir önem arz ediyor. VASKİ çalışanlarına kendi yasal hak ve sorumluluklarını anlattık. Bu tür eğitim amaçlı seminerlerimiz verimliğini kişi iş yerinde ve çevresindeki duyarlılığını arttığını görmekteyiz. Bu da hedefimizin verimli olduğunu göstermektedir." dedi. / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: VASKİ, çalışanlarına, ''İş, Sağlığı, ve, Güvenliği'', semineri,
Haber Yazılımı