Haber Detayı
11 Şubat 2020 - Salı 13:22
 
VASKİ: Elektrik kesintileri, kısmi su kesintilerine yol açıyor
Van’da yaşanan fırtına ve kar yağışından dolayı meydana gelen enerji kesintileri VASKİ’nin depo ve terfi merkezlerinde de kısmi su düşüşlerine neden oldu.
GÜNDEM Haberi
VASKİ: Elektrik kesintileri, kısmi su kesintilerine yol açıyor

VASKİ tarafından yapılan açıklamada, hHava muhalefeti nedeniyle oluşan enerji kesintilerinden kaynaklı il merkezi ve ilçelerde içme suyunda kesilmeler, düşüşler ve donmalar meydana geldiği bildirildi.
Van Su ve Kanalizasyon İdaresine(VASKİ) ait depo ve terfi merkezlerinde olumsuz hava koşulları nedeniyle enerji kesintilerinin yaşandığı ve bu durumun içme suyu temininde zaman zaman sorunlara yol açtığı açıklandı.
Ayrıca terfi merkezleri ve sondajların çalıştırılmasında sıkıntılar yaşandığını açıklayan VASKİ; motor, pompa gruplarında ve trafo pano kapaklarında da fırtınadan dolayı ciddi zarar oluştuğunu bildirdi. 
VASKİ tarafından yapılan açıklamada; VEDAŞ iletim hatlarında oluşan arızaların terfi merkezlerinin çalışmasını etkilediği, kar ve fırtınalardan dolayı birçok noktada arızaların oluştuğu, ekiplerin arızalara müdahale ederek sıkıntıları giderdiği ve kente su veren hatlarda kısmi düşüşler yaşanabileceği vurgulandı.
Aksaklıkların yaşanmaması için VASKİ ekiplerinin tüm depo ve terfi merkezlerinde teyakkuza geçerek tüm tedbirleri aldığı ve VEDAŞ ekipleri ile sürekli iletişim halinde koordinasyon sağladığı da dile getirildi. / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: VASKİ:, Elektrik, kesintileri,, kısmi, su, kesintilerine, yol, açıyor,
Haber Yazılımı