Haber Detayı
14 Nisan 2017 - Cuma 10:52
 
VASKİ, Muradiye'de çalışma başlattı
Van Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) Genel Müdürlüğü 2017 yılı çalışma sezonu için planladığı çalışmalarına başladığını duyurdu. Hava şartlarının uygunluğuna göre ilçelerde çalışmalarını başlattığını açıklayan VASKİ, Muradiye ilçesinde su ve kanalizasyon çalışmalarının startını verdiğini bildirdi.
GÜNDEM Haberi
VASKİ, Muradiye'de çalışma başlattı

VASKİ'den yapılan açıklamaya göre, mahallelerinde çalışmalar yapılan muhtarların, VASKi çalışanlarına destek sunarak memnuniyetlerini dile getirdiği aktarıldı. 
Muradiye ilçesi Fatih Mahallesi Muhtarı Fettah Güler, mahallelerinin 45 yıllık olmasına rağmen alt yapısının olmadığını söyleyerek, ''Alt yapı olmadığından kanalizasyon atıkları gelişi güzel dışa akıyordu ya da dere ile buluşarak bertaraf edilmekteydi. Fakat hayvanlar bir şekilde bu dereden su içtikleri zaman ölümler olmaktaydı. Yaz aylarında kötü kokuya sebep oluyordu. Şimdi VASKİ yönetimi ve Kaymakam beyin girişimiyle mahallemiz alt yapı hizmetiyle buluştu. Artık hayvanlarımızın ölüm tehlikesi olmayacak ve yaz ayı ile birlikte kötü kokular da son bulacak.'' ifadelerini kullandı.
Muradiye İlçesi Yenişehir Mahallesi Muhtarı İhsan Yay'ın ise yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandığı belirtildi; "VASKİ, dağı delerek 1000 metre'lik içme suyu hattı çekerek dağ başında bulunan 15 hanemize içme suyu temini sağladı. Mevcut hanelerin içme suyunu karşılamak için büyük emekler vererek sondaj yoluyla içme suyumuz temin edildi. Taşımalı olarak su ihtiyacımızı sıkıntılı bir şekilde gideriyorduk. Artık bu sıkıntımız kalmadı."
VASKİ tarafından yapılan açıklamada, 2017 yılı içerisinde Muradiye ilçesinde yapılacak olan çalışmalara ilişkin şu bilgiler verildi; "Kanalizasyon Dairesi Başkanlığınca, 1. etapta 2500 metre kanalizasyon hattı döşenecek. Talep ve ihtiyaç doğrultusunda 2. etap çalışması başlatılacak. İşletmeler Dairesi Başkanlığınca, 2300 metre içme suyu hattı, 50 adet kanalizasyon bacası yol koduna göre düzenlenmesi, 29 adet depo bakım, onarım ve temizliği, klorlama cihazlarının bakımı ve temini, 1000 metre kanalizasyon hattının revizyon ederek çalışmalarını sonlandıracak. Plan Proje Dairesi Başkanlığınca, 8600 metre içme suyu hattı döşemesi, 9 adet kaptaj, 3 adet maslak, 1 adet 150 m3 'lük depo yaparak çalışmasını tamamlayacak."

/ Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: VASKİ,, Muradiye'de, çalışma, başlattı,
Haber Yazılımı