Haber Detayı
20 Nisan 2017 - Perşembe 09:46
 
VASKİ, Muradiye ve Çaldıran'da çalışma başlattı
Van Su ve Kanalizazyon İdaresi(VASKİ) Genel Müdürlüğü, il merkezi ve ilçelerde yeni su ve kanalizasyon hatları için yoğun bir çalışma başlattığını duyurdu.
GÜNDEM Haberi
VASKİ, Muradiye ve  Çaldıran'da çalışma başlattı

Muradiye ve Çaldıran'da yeni projeler hayata geçirildiği belirtilirken, devam eden çalışmalarla ilçelere sağlıklı içme suyu temini ve kanalizasyon çalışmaları ile ilgili yeni gelişmelerin masaya yatırıldığı aktarıldı.
VASKİ Genel Müdürü A.Vahap Gezgen, beraberinde bulunan daire başkanları ile birlikte Muradiye ve Çaldıran'da devam eden çalışmaları yerinde inceledi.
Muradiye Kaymakamı Mehmet Fatih Çelik ile de bir araya gelen Gezgen, birlikte çalışma alanlarında inceleme yaptılar. Vaski Genel Müdürü Gezgen ve Muradiye Kaymakamı Çelik ilçede yapılacak çalışmalar ile ilgili detaylı bir görüşme gerçekleştirdiler.
Muradiye'de devam eden kanalizsayon hattı çalışmalarını da yerinde inceleyen Gezgen, yetkililerden bilgiler alarak, çalışmalarda emeği geçenlere teşekkür etti.
Muradiye'nin yaklaşık 40 yıl önce yapılan içme suyu depoları ile şebekesinin sağlıksız olduğunu belirten Gezgen, "Depoların tümünü yeniden onararak standartlara uygun hale getireceğiz. Bizim için halkın sağlığı önceliklidir. Depolar tam bir mezbelelikti. Sular çamur olarak akıyor. Bu ihmalleri gidermek adına gereken tüm tedbirleri alarak, sağlıklı içme suyu vermenin gayreti içinde olacağız. Ekiplerimize yeni çalışmalarda gösterdikleri başarıdan dolayı teşekkür ederim" şeklinde konuştu.
Çaldıran'da ise kanalizasyon çalışmasının başlatılacağı güzergah üzerinde inceleme yapan Gezgen, yapımı devam eden Kazgölü içme suyu projesi çalışmalarını takip ederek, proje hakkında da bilgiler aldı.

/ Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: VASKİ,, Muradiye, ve, , Çaldıran'da, çalışma, başlattı,
Haber Yazılımı