Haber Detayı
22 Mayıs 2017 - Pazartesi 10:05
 
VASKİ: Su kesintilerinin sebebi elektrik kesintileri
Van Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) Genel Müdürlüğü, son günlerde yaşanan su kesintililerinin sebebinin, elektirik kesintilerinden kaynaklandığını söyledi. Konuyu VEDAŞ yetkilileri ile görüştüklerini belirten VASKİ yetkilileri, su depolarında yaşanan elektrik kesintisinden dolayı kentin birçok noktasına su verilemediğini bildirdi.
GÜNDEM Haberi
VASKİ: Su kesintilerinin sebebi elektrik kesintileri

Konu ile ilgili VASKİ İşme Suyu Daire Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada; “Van kentinde 2 gündür yaşanan olumsuz hava şartlarından dolayı elektirikler kesilmektedir. Elektirik kesintilerinden dolayı da kentin bir çok yerine su verilememektedir. VASKİ yetkilileri ile VEDAŞ yetkilileri arasında, elektirik kesintilerinden yaşanan olumsuzluğun giderilmesi için sürekli bilgi alış verişinde bulunularak konu takip edilmektedir. Kentin değişik yerleşim yerlerinde su depolarında yaşanan elektirik kesintilerinden dolayı su verilememektedir. Su depolarından yerleşim yerlerine motorlar vasıtasıyla su verilmektedir. Ani elektirik gidiş gelişleri motor ve pompalara zarar vermektedir. Elektirk gelmesi halinde depolardaki doluluk oranına ulaşamadan tekrar kesilmesi yaşanan su sıkıntısının daha fazla hissedilmesine sebep olmaktadır.” denildi.
VEDAŞ çalışanlarından sürekli bilgi aldıklarını belirten yetkililer, yaşanan elektrik problemlerinin çözülmesi için VEDAŞ ekiplerinin çalışma yaptıklarını bildirdiklerini belirttiler. VASKİ yetkilileri, elektrik kesintisi olmaması durumunda suyun düzenli verileceğini de sözlerine eklediler. / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: VASKİ:, Su, kesintilerinin, sebebi, elektrik, kesintileri,
Haber Yazılımı