Haber Detayı
18 Haziran 2019 - Salı 09:23
 
VAYAB’dan ‘Dem Meclisi’ programı
Van Şair ve Yazarlar Birliği (VAYAB) tarafından 2018 yılından bu yana ‘Dem Meclisi’ adı altında gerçekleştirilen programlardan biri daha yapıldı.
SANAT Haberi
VAYAB’dan ‘Dem Meclisi’ programı

Moloko Cafe'de düzenlenen programı VAYAB Başkanı Yaşar Adıyaman yönetti. Dem Meclisi Başkanı (ağası) da Dr. Öğretim Üyesi Sait Ebinç oldu.
Dem Meclisi’nin bu programındaki teması ise, ‘Babalar Günü’ oldu.
Programa, Prof. Dr. Zeki Taştan, Doç. Dr. Erkan Düz, Leyla Mihrinaz Engin, Ümit Kayaçelebi, Müştehir Karakaya, Yaşar Adıyaman, Sadık Er, Fuat Arpa, Mustafa Işık, Ahmet Zahiroğlu, Hakan Pütün, Kuzey Genç, Eren Yücedağ, Ramazan Yıldırımçakar, Harun Kızıltaş ve dinleyiciler katıldı.
Programda konuşan Moloko Van Şube Kurucusu ve Yöneticisi Ümit Esengül, her zaman sanata ve kültürel değerlere sahip çıkacaklarını belirterek, “VAYAB başta olmak üzere, üniversite ve ilde bulunan resmi kuruluşlarla birlikte devamlı iş birliği içinde, bu tür etkinliklere destek vereceğiz. Van kahvaltısı kültürünü en iyi şekilde temsil ediyoruz. Kahvaltı, yemek ve kahve kültürü ile Van'da ilkleri yaşatmaya başladık. Yeme içme ihtiyacı gibi, sanat, kültür ve edebiyat da insani birer ihtiyaçtır. Bu anlamda Van ilinde, bu açığı kapatmayı hedef alıyoruz” dedi.
VAYAB Başkanı Yaşar Adıyaman da, programa katılanlara ve emeği geçenlere teşekkür etti. 
Dem Meclisi Başkanı Sait Ebinç ise, “Bu tür etkinlikler kültürümüze çok büyük katkı sunuyor. Devamı için elimizden gelen her türlü katkıyı sunacağız” diye konuştu. 
Şair - Yazar Leyla Mihrinaz Engin ve Şair - Yazar Fuat Arpa da programın sonunda kitaplarını imzaladılar. 
Geceye katılım sağlayan ses sanatçıları Ali Gündüz, Yusuf Şahik ve Kemal Ablak müzik ziyafeti ile adeta gönülleri fethetti. 
Programın sonlarına doğru açıklama yapan VAYAB Başkanı Yaşar Adıyaman, programların süreceğini ve birlikte yaşamak için umut verici olduğunu söyledi. 
Van Moloko Yöneticisi Ümit Esengül de katılımcılara, teşekkür belgesi takdim etti. Program, Ali Gündüz ve Yusuf Şahik'in müzik ziyafeti ile son buldu.   Haber: M. Selim KURT

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: VAYAB’dan, ‘Dem, Meclisi’, programı,
Haber Yazılımı