Haber Detayı
07 Kasım 2019 - Perşembe 13:27
 
VEDAŞ ekipleri, zor şartlarda onarım gerçekleştirdi
Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş. (VEDAŞ) Hakkâri ekipleri, bakım ve onarım çalışmalarını kapsamında zorlu coğrafi koşullarla da zaman zaman mücadele etmek durumunda kalıyor.
GÜNDEM Haberi
VEDAŞ ekipleri, zor şartlarda onarım gerçekleştirdi

Çetin bir coğrafyada elektrik dağıtım hizmeti veren VEDAŞ Hakkari İl Müdürlüğü ekipleri, sarp dağların direk dikimine imkan tanımaması nedeniyle Zap Vadisi’nin yatağına tesis edilen enerji nakil hattı direğinin onarımını gerçekleştirdi. 
Yapılan çalışma hakkında bilgi veren VEDAŞ Hakkari İl Müdürü İsmail Özdemir; “Hakkari merkez ve grup köylerimizi alternatif olarak besleyen enerji nakil hattındaki direğimizin temeli, Zap Suyu’nun debisinin yüksek olduğu dönemlerde hasar görmüştü. Ekiplerimiz, suların nispeten çekilmesiyle birlikte Zap Suyu’nda ilerleyerek zor şartlar altında da olsa onarımı gerçekleştirdi. Çalışmalarımız sonucunda, olası bir arıza durumunda Hakkari merkez ve bağlı grup köylerinde enerji kesintisi yaşanmaması için alternatif hattımızın bakım ve onarımını gerçekleştirmiş olduk. Çalışmalarımız sırasında bizlere destek veren Hakkari İl Özel İdare Sekreterliği’ne teşekkür ederim” dedi.

 

"KIŞA HAZIRIZ"

Kış mevsiminde hayli zor şartlarda hizmet verdiklerini belirten Özdemir, “Şebekemizi kışın olumsuz şartlarına hazırlamak için gereken tüm önleyici tedbirlerimizi aldık. Bu kapsamda; merkez, ilçe, köy ve mezralarımızdaki hat ve trafolarımızda bakım ve onarım çalışmalarımızı tamamladık. Filomuzdaki kar araçlarının bakımlarını yaptık. Kamu kurum ve kuruluşları ile koordinasyon içerisinde olacağımız kış planlamamızı hazırladık. Tüketicilerimize kaliteli enerjiyi sürekli sunabilmek için tüm gayretimizle görevimizin başındayız” açıklamalarında bulundu. / Prestij Haber Merkezi

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: VEDAŞ, ekipleri,, zor, şartlarda, onarım, gerçekleştirdi,
Haber Yazılımı