Haber Detayı
22 Nisan 2017 - Cumartesi 09:46
 
VEDAŞ Şirket Müdürü, koltuğunu devretti!
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Pazar günü tüm yurtta kutlanacak. Okullarda ve bazı kurumlarda da 23 Nisan kutlamaları yapılmaya başlandı.
YAŞAM Haberi
VEDAŞ Şirket Müdürü, koltuğunu devretti!

Vangölü Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (VEDAŞ) İl Müdürlüğü de, çocuklar için bir etkinlik düzenledi. Düzenlenen etkinlik kapsamında VEDAŞ Şirket Müdürü Emrullah Okuducu, öğrencilerden birine, koltuğunu sembolik olarak devretti. İlknur Ilıcalı İlköğretim Okulu öğrencilerinden Ümmü Gülsüm Çakıl, Müdür Okuducu'nun koltuğuna otururken, arkadaşları da, “koltuğun yeni sahibine” akıllarındaki soruları sordu.
VEDAŞ İl Müdürlüğü, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında, sosyal sorumluluk çerçevesinde çocuklar için bir etkinlik düzenledi. Müdürlük binasında düzenlenen etkinlik programına İlknur Ilıcalı İlköğretim Okulundan öğretmen ve öğrenciler davet edildi.
Programa davet edilen misafir okul öğretmen ve öğrencilerini karşılayan VEDAŞ Şirket Müdürü Emrullah Okuducu, günün anlam ve önemine değinen kısa bir konuşma yaptı.
Okuducu, öğrencilerin 23 Nisan Bayramını kutladıktan sonra makam koltuğunu 2-C sınıf öğrencilerinden Ümmü Gülsüm Çakıl’'a sembolik olarak devretti. Koltuğa oturan 2-C sınıfı öğrencisi Ümmü Gülsüm Çakıl, açıklamalarda bulundu.
Müdürlük koltuğunu sembolik olarak devralan Çakıl şunları söyledi; ““Öncelikle bu makamda oturmak beni çok gururlandırdı. Çünkü VEDAŞ, Van'’da çok önemli bir görev üstleniyor. Şuan çok mutluyum, mutlu olmamın sebebi de Atatürk'’ün bu özel günü biz çocuklara armağan etmesidir. Burada görevimiz her ne olursa olsun hakkıyla yapmaktayız” dedi.
2-C sınıfı öğrencisi Ümmü Gülsüm Çakıl, programa katılan öğrencilerin sorduğu çeşitli soruları da yanıtladı.
Daha sonra, VEDAŞ Şirket Müdürü Okuducu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle, koltuğunu devrettiği Ümmü Gülsüm Çakıl'a hediye verdi. Çakıl, almış olduğu ödülü “bütün çocuklar adına aldığını belirterek; “Buradan bütün çocukların bu mutlu gününü kutluyorum”” ifadelerini kullandı.
İlknur Ilıcalı İlköğretim Okulunun diğer öğrencilerine de çeşitli hediyeler takdim edildi. Öğrencilere hediyeleri; VEDAŞ İl Müdürü Beytullah Özbayram, Kurumsal İletişim ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Çimen Koç, İlknur Ilıcalı İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı Feyyaz Akan ve 2-C sınıf öğretmeni Elçin Gümüş tarafından verildi.
Program sonunda ise kurum bahçesine, misafir öğrenciler, öğretmenler ve kurum amirleri tarafından, çam, mavi ladin, sedir, hanımeli, süs elması, süs eriği, ters dut ve akasyalardan oluşan fidan ekimi gerçekleştirildi.
Program bittikten sonra, VEDAŞ Şirket Müdürü Okuducu, koltuğuna geri döndü.

Haber: M.Selim KURT

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör: M.Selim Kurt
Etiketler: VEDAŞ, Şirket, Müdürü,, koltuğunu, devretti!,
Haber Yazılımı