Haber Detayı
21 Mayıs 2019 - Salı 09:42
 
VİED çalışmalara başladı
Van İşitme Engelliler Ve Aileleri Derneği (VİED) tarafından yapılan açıklamada, İstanbul İşitme Engelliler Derneği (İED) ile ortaklaşa yapılan proje çalışmalarına başlandığı belirtildi.
GÜNDEM Haberi
VİED çalışmalara başladı

Sivil Toplum Destek Programı -II(CSSP –II) VİED ile İstanbul İşitme Engelliler ve Aileleri Derneği (İED)  tarafından ortaklaşa yürütülen, (HEARİNG IMPAİRED CSOs TOGETHER ) “İŞİTME ENGELLİ STK’LARI BİRLİKTE” projesi 1 Nisan 2019 tarihinde başladı.

VİED tarafından yapılan açıklamada önümüzdeki aylarda gerçekleştirilecek proje için gerekli hazırlıkların başlatıldığı belirtildi.
Açıklamada, proje içeriğine dair de şu bilgiler paylaşıldı:
“Sivil Toplum örgütlerinin politika ve karar alma süreçlerine daha aktif katılmalarına katkı sağlaması ve demokratik katılım yoluyla sivil toplumun gelişiminin desteklenmesi çalışmanın genel amacıdır. Daha iyi bir sivil diyalog, katılım ve itibar için işitme engelli STK’ları kapasitesinin artırılması hedeflenmiştir.
Türkiye’nin yedi bölgesinden, her bölgeden en az 2 işitme engelliler alanında çalışan STK olmak üzere toplamda 14 STK hedef gurubumuzu oluşturmaktadır. Bu STK’ların üyeleri, hedef kitlesi, kamu kurumları ve diğer engelli STK’ları da çalışmanın dolaylı faydalanıcılarıdır.
Projenin eğitim programı için işitme engelliler alanında çalışan sivil toplum örgütlerinin amaçları, yaptıkları faaliyet alanlarına göre, sorunlarını ve ihtiyaçlarını belirlemek ve bunları kayıt altına almak için ihtiyaç analizi çalışması yapılacak.
Engelli hakları, savunuculuk ve kampanya, iletişim, örgütlenme eğitimi gibi başlıklarda eğitimler çalıştay halinde gerçekleşecektir.
Bu eğitimler, Demokratik haklar ve özgürlükler alanında etkin şekilde hak talep edebilme bilinç ve tercihlerinin gelişmesine katkı sağlayacak, işitme engelli STK’larının birlikte hareket edebilme becerileri gelişmesine katkı sağlayacaktır.”
Haber: Adil HARMANCI

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: VİED, çalışmalara, başladı,
Haber Yazılımı