Haber Detayı
04 Mayıs 2019 - Cumartesi 10:24
 
Yangın ve deprem eğitimi
Van´ın Erciş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü personeline yönelik yangın ve deprem eğitiminin yanı sıra tatbikat yapıldı.
YAŞAM Haberi
Yangın ve deprem eğitimi

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Sivil Savunma Uzmanı ve Yangın Eğitmeni Murat Motor, tarafından verilen eğitimler sonrası uygulamalı olarak tatbikatlar yapıldı. Tatbikatta çalışanlara olası yangın çeşitleri ve yangına müdahale yönetmeleri ve olası deprem durumlarında nasıl davranmaları gerektiği anlatıldı. 
Yangın ve deprem öncesinde alınacak tedbirlerden bahsedilerek çalışanların bu konudaki farkındalıkları arttırıldı. 
Olası yangınlara değinen Sivil Savunma Uzmanı Murat Motor, yangına nasıl müdahale edilmesi gerektiği, yangın türleri, yangın tüpünün kullanımı gibi konularda da çalışanlara bilgiler verildi. 
Personelleri deprem konusunda da bilgilendiren Motor, deprem öncesinde, deprem sırasında ve sonrasında yapılması gerekenler, evlerimizde ve iş yerlerimizde malzemelerin sabitlenmesi, deprem çantası ve benzeri konular hakkında eğitimler verdi. 
Her iki önemli konu hakkında milli eğitim çalışanlarına eğitimler veren Sivil Savunma Uzmanı Murat Motor, daha sonra tatbikatlar gerçekleştirdi. / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Yangın, ve, deprem, eğitimi,
Haber Yazılımı