Haber Detayı
21 Eylül 2019 - Cumartesi 17:27
 
Yaşar, 'kefalet sigorta sistemi'ni anlattı
Quick Sigorta Genel Müdürü Ahmet Yaşar, acente ve iş adamlarını bilgilendirmek amacıyla geldiği Van’da kefalet sigortasının ekonomideki kaldıraç etkisini anlattı.
EKONOMİ Haberi
Yaşar, 'kefalet sigorta sistemi'ni anlattı

3 günlük progaram kapsamında Van'a gelen Yaşar, ilk olarak bir otelde Van ve farklı illerden gelen acente yetkilileri ile yapılan toplantıya katıldı. Acenteler ile yapılan toplantı sonrası basın mensupları ile de bir araya gelen Yaşar, üç günlük Van ziyareti hakkında bilgiler verdi.

Bir otelde düzenlenen toplantıya Quick Sigorta Genel Müdürü Ahmet Yaşar ve Quick Sigorta yöneticileri Halil Alaeddinoğlu, Zafer Emir, Sibel Doğaç, Yasemin Ezenerden, Mustafa Çalık ve Serkan Öztürk, Van Sigortacılar Derneği Başkanı Şükrü Üzal, dernek üyeleri ve farklı ilerden gelen sigorta acenteleri yetkilileri katıldı.

 

“VAN VE BÖLGE, BİZİM İÇİN PARLAYAN BİR YILDIZ”

Yapılan toplantıda ekonomide yaşanan birtakım sorunlara çözüm üretmek ve alternatifler oluşturmak adına Quick Sigorta olarak finansal sigorta ürünleri geliştirmeye başladıklarını söyleyen Quick Sigorta Genel Müdürü Ahmet Yaşar: "Van’ın gerek ekonomisi gerekse tarihi dokusu ile önemli bir cazibe merkezi haline gelmesi, bölgedeki gelişim, sigorta acentelerini de olumlu bir şekilde etkiledi. Van’da acenteler ve iş insanları ile bir araya gelerek kefalet sigorta sistemi hakkında bilgilendirme yapıyoruz. Bu ülkenin topraklarının sorunlarını ve ihtiyaçlarını biliyoruz. Finansal büyüklükler, sigorta sektörüne kazandırdığı yepyeni ürünlerin yanında birinci yılımızda Avrupa birinciliği, ikinci yılımızda dünya üçüncülüğü ödüllerini alarak rekorlara imza attık. Ekiplerimiz sürekli bölgelerde, haftada en az iki kez illerimizi ziyaret ediyoruz. Bu hafta ziyaretimizi ve toplantılarımızı Van’da gerçekleştiriyoruz. Van ve bölge bizim için parlayan bir yıldız. Van ekonomik ve sosyal olarak bölge için önemli bir şehir. Quick Sigorta Şirketi, lider ruhlu bir şirket, yönetim kadrosu 30-40 yıllık sigorta tecrübesi olan hizmet aşkı ile dolu, lider ruhlu yöneticilerden oluşuyor. Dolayısı ile bu ülkenin topraklarının sorunlarını ve ihtiyaçlarını biliyor ve yakından takip ediyoruz. Kefalet sigortası ürününü piyasaya sunduk. Van’da bölge acentelerimize ve iş insanlarımıza banka kefalet mektuplarına alternatif olabilecek olan kefalet sigortalarını anlatmak için buradayız. Kefalet sigortaları aslında banka teminat mektubuna birebir aynı özelliklere sahip. Bankalar kredi limitlerini iki türlü kullandırabiliyorlar. Birincisi gayri nakdi, yani teminat mektubu krediler, ikincisi ise nakdi krediler. Bir esnaf veya tacir bankadan teminat mektubu kullandığında bu limitini kullanmış oluyor. Biz de Quick Sigorta olarak ekonomiye bir kaldıraç etkisi oluşturalım istedik. Piyasaya teminat mektubu yerine kefalet senetleri verdik. Kamu bu konuda düzenlemeleri yaptı ve kefalet senetleri teminat mektuplarına eş değer olduğuna dair kanuni düzenleme yapıldı. Herhangi bir kamu ihale komisyonuna baktığınız zaman bunun örneklerini görüyorsunuz. Kamu kurumları ihalelerinde bu mektupları kabul ediyorlar. Biz bu mektupları verdiğimizde iş insanlarının bankadaki limitleri boş kalıyor. İş insanlarımız nakit kredi kullanıyorlar ve yeni istihdam, yeni iş yerleri ve atölyeler açabiliyorlar. Yeni iş yerleri ekonomiye yeni kazanımlar oluşturuyor. Biz de Quick Sigorta olarak kefalet sistemi ile ekonomiye kaldıraç etkisi yapıyor, yeni bir hacim oluşturuyoruz” ifadelerini kullandı.

Toplantı soru cevap şeklinde sona erdi. 

Haber: M. Selim Kurt

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Yaşar,, 'kefalet, sigorta, sistemi'ni, anlattı,
Haber Yazılımı