Haber Detayı
17 Mayıs 2017 - Çarşamba 10:19
 
Yavuzer: Sanat Sokağı değerlendirilmeli
Van İpekyolu İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükrullah Yavuzer, sanat etkinlikleri açısından Sanat Sokağı’nın değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.
SANAT Haberi
Yavuzer: Sanat Sokağı değerlendirilmeli

Bostaniçi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından Sanat Sokağı’nda karma resim sergisi açıldı.
Serginin açılışını İpekyolu İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükrullah Yavuzer ile okul yetkilileri ve müdürler birlikte yaptı.
Çivi ve değişik renk iplerin kullanılarak tahta üzerinde yapılan 57 resmin yer aldığı sergi 2 gün açık olacak.
Okul yetkilileri, resimlerin 9, 10 ve 11’inci sınıfta okuyan öğrencilere ait olduğunu ve serginin satışa yönelik olduğunu söyledi.
Yetkililer, sergiden elde edilecek gelirle yetenekli öğrencileri üniversite yolunda desteklemek ve bu yönde bir maddi imkan yaratmak istediklerini ifade etti.

 

SANAT SOKAĞI DEĞERLENDİRİLMELİ
Daha sonra resim sergisini dolaşan İpekyolu İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükrullah Yavuzer, Sanat Sokağı’nın adı gibi bir değer görmesi gerektiğini söyledi.
Van’daki diğer kurumların da kendi mekanlarında, ya da belli mekanlarda sanat etkinliği yapacaklarına bunu Sanat Sokağı’nda yapmalarının daha anlamlı olacağına dikkat çeken Yavuzer, “Burada yapılınca halkla bir buluşma da gerçekleşiyor. O nedenle sanat etkinliklerinin burada daha çok yapılması önemlidir” dedi.

 

SANAT GALERİSİ YAPILACAK

İpekyolu Belediyesi’nin Sanat Sokağı’nı yeniden düzenleme gibi bir projesinin olduğunu da ifade eden Yavuzer, “Belediyenin buna ilişkin çalışması var. Sokak boydan boya iki kat şeklinde yapılacak. Sokağın altı sanat galerisi, üstü de park ve kitap kafe olacak. Burası uyuşturucuyla, kötü şeylerle anılmaktan kurtarılacak” diye konuştu. 

Haber: M. Selim KURT

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: M.Selim Kurt
Etiketler: Yavuzer:, Sanat, Sokağı, değerlendirilmeli,
Haber Yazılımı