Haber Detayı
17 Nisan 2017 - Pazartesi 10:35
 
Yuvalar kuşları bekliyor
Van'da 'şemsiyeli sokak'tan sonra şimdi de 'kuş yuvalı' sokak oluşturuldu. Bahçivan Mahallesi'nde bulunan ara bir sokak kuş yuvaları ile süslendi. Sokağa dikkati çekmek amacıyla onlarca kuş yuvasının asıldığı sokak, şimdiden ilgi odağı olmayı başardı. Sokaktan geçen vatandaşlar, kuş yuvalarını görünce fotoğraf çektirmeden geçmiyor.
YAŞAM Haberi
Yuvalar kuşları bekliyor

Kuş yuvalı sokağın hikayesini gazetemize anlatan sokak temsilcisi Yakup Bildirici, “Sokağımız ilgisiz bir sokaktı. Dikkatleri buraya çekebilecek birşeyler yapma fikriyle yola çıktık ve kuş yuvalı bir sokak oluşturduk. Açıkçası sokağımıza ilgiyi çekmeyi de başardık” dedi.
Sokak temsilcisi Bildirici, sokağa asılan kuş yuvalarının hikayesine ilişkin şunları anlattı; “Buraya geldiğimiz zaman bu sokak çok kötüydü, tabiri caizse işe yaramaz bir sokaktı. Buraya geldikten sonra sokağın canlanması için birşeyler yapma gereği htik. Sonra böyle bir fikir geldi aklımıza ve esnaflarımızın da nabzını ölçtük, ne düşünüyorlar diye. Komşularımız gayet güzel karşıladılar, destek oldular. Sonra bir toplantı düzenledik. Bir iki esnaf arkadaşımızla birlikte sokak temsilcisi olarak seçildik. Sonra çalışmalarımızı başlattık. Geldiğimiz aşamada sokağımızı kuş yuvaları ile süsledik.” dedi.

“DEVAMI GELECEK”
Sokaktaki çalışmaların sadece kuş yuvaları ile sınırlı kalmayacağını, güzel çalışmalar yapacaklarını anlatan sokak temsilcisi Bildici, şu şekilde konuştu; “Bu çalışmalarımızın devamı gelecek. Esnaflarımız arasında topladığımız para ile yaptık bu çalışmayı. Bunu bir sosyal sorumluluk projesi olarak da düşünebiliriz aslında. Çünkü daha önce biliyorsunuz şemsiyeli sokak vardı, onun gibi bir çalışma yapıp memleketimizi daha güzel bir kent haline getirmeyi planladık. İnsanların ilgisini çekti açıkçası bu çalışmamız. Günde onlarca kişi gelip fotoğraf çekiyor bu sokakta. Bundan sonraki süreçte yapacağımız çalışmalar bu sokağı daha güzel yapacak. Işıklandırma, renklendirme, süsleme, kuş yuvalarının devamı gibi yeni çalışmalar yapacağız. Sokağımızın adını da Helin Sokak bıraktık. Çünkü Helin kuş yuvası anlamında. Şimdi de kuşlarımızı bekliyoruz, gelmezlerse üzerler bizi.” 
Özel Haber: M.Selim KURT

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Yuvalar, kuşları, bekliyor,
Haber Yazılımı