Haber Detayı
02 Ocak 2019 - Çarşamba 14:08
 
Yüzme yarışları tamamlandı
Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından 29 ve 30 Aralık 2018 tarihleri arasında Kapalı Olimpik Yüzme Havuzunda gerçekleştirilen Okullararası Gençler Grup Yüzme Yarışmaları 13 farklı kategoride 86 sporcunun katılımı ile gerçekleşti.
SPOR Haberi
Yüzme yarışları tamamlandı

13 farklı kategoride gerçekleşen yarışmalarda sporcular okullarını en iyi şekilde temsil edebilmek ve il birinciliği için bir birleriyle kıyasıya mücadele etti. Büyük bir ilgiyle ailelerin tribünleri doldurduğu ve dikkatle izlediği yarışmalarda sporcuların ortaya koyduğu mücadeleler renkli görüntülere sahne oldu. Kategorisinde rakiplerini yenerek şampiyon olan sporcular, gerçekleşecek olan Bölge, Grup ve Türkiye Finalleri Yüzme Yarışmalarında Van’ı temsil etme hakkı elde etti.
Müsabakada dereceye giren takımlara madalyaları Kapalı Olimpik Yüzme Havuzu Tesis Amiri Mustafa Iğdır, yüzme antrenörleri ve çocuklarını izlemeye gelen aileler tarafından verildi.
Okullar arası Gençler Grup Yüzme Yarışmalarına katılan sporcuları il birinciliği yarışmalarında gösterdikleri performanstan dolayı kutlayan Kapalı Olimpik Yüzme Havuzu Tesis Amiri Mustafa Iğdır; iki gün süren yarışmalara ilimizdeki 24 okuldan, 11 takım ve 86 sporcunun katıldığını belirterek, çekişmeli geçen müsabakalarda 50 metre serbest, sırtüstü, kurbağalama, kelebek ve serbest kategorilerinde yarışların olduğunu söyledi.
Tesis Amiri Iğdır şunları söyledi; "Küçük yaşta ki sporcuların sayısının yüksek olması bizleri gerçek anlamda çok mutlu etti. Sporcularımız antrenmanlarda gösterdikleri çabayı fırsata dönüştürmeyi başarmışlardır. Sporcularımızın daha iyi dereceler alarak grup, bölge ve Türkiye Finali yarışmalarında ilimizi en iyi şekilde temsil edeceklerine inanıyoruz. İl müdürlüğümüz tarafından düzenlenen il birinciliği yarışmalarına bu yılki katılımın geçen yıldan daha fazla olması bizleri gerçekten çok mutlu etti. Sporcularımızın bu denli katılımlarını sağlamak amacıyla yoğun bir çalışma yürüten bütün beden eğitimi öğretmenlerimize, antrenörlerimize, yine yarışmalara gösterdikleri ilgiden dolayı bütün sporcularımıza, ailelerine ve bu organizasyonda emeği geçen bütün çalışma arkadaşlarıma da çok teşekkür ediyorum.'' 
/  Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Yüzme, yarışları, tamamlandı,
Haber Yazılımı