Haber Detayı
19 Temmuz 2019 - Cuma 16:13
 
YYÜ'de 15 Temmuz konulu konferans
Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (Van YYÜ) Diş Hekimliği Fakültesi'nde "15 temmuz Milli Birlik Ruhu ve Vatan" konulu konferans verildi.
GÜNDEM Haberi
YYÜ'de 15 Temmuz konulu konferans

Van YYÜ Diş Hekimliği Fakültesi Konferans Salonu'nda "15 temmuz Milli Birlik Ruhu ve Vatan" konulu bir konferans verildi. Konferansta konuşan Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şefik Tüfenkçi, Türkiye'de yaşanan geçmiş darbeleri hatırlatarak, "15 Temmuz'da ilk kez halkımız Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde FETÖ'cü darbecilere direnerek bu hainleri durdurmuştur. 15 Temmuz'da canını vererek bu darbeyi durduran tüm şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Şehitlerimize ve gazilerimize, bu darbeyi durdurup tüm dünyaya demokrasi dersi verdikleri için minnettarız. Rabbim bu ülkede hiç bir zaman hainlere, darbecilere fırsat vermesin" diye konuştu.

Tüfenkçi'nin ardından Öğr. Gör. Mehmet Yurtlu "15 temmuz Milli Birlik Ruhu ve Vatan" konulu konferans verdi. Binlerce yıldır bu topraklarda nice savaşlar, nice afetler, nice yıkımlar yaşandığını anlatan Yurtlu, "Her defasında vatanımıza sahip çıktık. 15 Temmuz 2016 gecesi hiç beklemediğimiz bir yerden hain bir saldırıya maruz kaldık. O gece umutlarımıza, hayallerimize, özgürlüğümüze pranga vurulmak istendi. Milletimiz o gece ayağa kalktı, sinsi duvarları ve surları yıkıp geçti. Yüreklerinin tam ortasına dayanan namlulara karşı imanıyla direndi. İşte buradayız atalarımızdan aldığımız mirasa layık bir şekilde hepimiz bir aradayız. Sesimiz, inancımız, umutlarımız bir, aynı vatanımıza sahip çıkıyoruz. İşte aziz şehitlerimiz, gazilerimiz o gece bir toprak nasıl vatan olur, nasıl vatan kalır, bir vatan nasıl korunur bunu bir kere daha gösterdiler bütün dünyaya. Mekanları cennet ve Ruhları şad olsun" diye konuştu.
Konferansa idari ve akademik personel ile öğrenciler katıldı. / Prestij Haber Merkezi

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: YYÜ'de, 15, Temmuz, konulu, konferans,
Haber Yazılımı