Haber Detayı
13 Mayıs 2017 - Cumartesi 09:55
 
YYÜ'de gündem yoğundu
Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde (YYÜ) gündem yoğun geçti. YYÜ'de “Karma Öğretim Elemanları Sergisi 2017”, "Gençliğe Kurulan İnanç Tuzakları" konulu bir konferans, Engelliler Haftası etkinliği ve Hemşirelik Haftası kutlamaları gerçekleştirildi.
EĞİTİM Haberi
YYÜ'de gündem yoğundu

KARMA ÖĞRETİM ELEMANLARI SERGİSİ AÇILDI
Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nde “Karma Öğretim Elemanları Sergisi 2017” sergisinin açılışı yapıldı. 
YYÜ Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) Sergi Salonu'nda sanatseverlerin beğenisine sunulan “Karma Öğretim Elemanları Sergisi 2017"nin açılışını YYÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Kazankaya gerçekleştirdi.
GSF'den 17 akademisyenin 23 eserinden oluşan sergiyi gezen Prof. Dr. Kazankaya, akademisyenlerden bilgi aldı. Sergideki bütün eserlerin sanatsal değerinin yüksek olduğuna dikkat çeken Kazankaya, akademisyenleri tebrik etti.
Heykel, resim, seramik, fotoğraf, sinema, tekstil, grafik, ve sahne sanatları gibi alanlardan oluşan eserlerin sanatseverlerin beğenisine sunulduğu sergi 16 Mayıs 2017 salı gününe kadar açık olacak.

 

“GENÇLİĞE KURULAN İNANÇ TUZAKLARI” KONFERANSI
Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde (YYÜ) 'Çantacı Necmi' olarak bilinen Necmi İlgen "Gençliğe Kurulan İnanç Tuzakları" konulu bir konferans verdi.
YYÜ Öğrenci Konseyi, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Toplantı Salonu'nda "Gençliğe Kurulan İnanç Tuzakları" konulu bir konferans organize etti. Konferansa konuşmacı olarak katılan ve kamuoyunda 'Çantacı Necmi' olarak bilinen Necmi İlgen öğrencilere bir sunum yaptı. Konferansın ardından soru cevap bölümünde öğrencilerden gelen soruları yanıtlayan İlgen daha sonra kitaplarını imzaladı. İmza töreninin ardından Öğrenci Konseyi tarafından İlgen'e İstiklal Marşı'nın ilk yazıldığı nüsha verildi.
Konferansa YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, Genel Sekreter Prof. Dr. Yusuf Uzun, Öğrenci Konseyi Başkanı Emre Karaduman, akademisyenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

 

ENGELLİLER HAFTASI ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ
Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde (YYÜ) Engelliler Haftası nedeniyle bir etkinlik düzenlendi. YYÜ Cengiz Andiç Konferans Salonu'nda Yüzüncü Yıl Üniversitesi Engelli Öğrenciler Danışma ve Koordinasyon Birimi ile Yüzüncü Yıl Üniversitesi Engelli Öğrenciler Topluluğunun organize ettiği Engelliler Haftası etkinliği düzenlendi.
Programda konuşan YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, üniversite olarak hedeflerinin 'engelsiz üniversite' olduğunu ifade ederek, "Farkındalık yaratmak adına ben bu etkinlikleri çok önemsiyorum. Engelli öğrencilerimiz ve personelimiz için birçok binamıza engelli asansörü yaptırdık. Yine bazı araçlarımızın içinde engelli asansörü var. Engelsiz bir üniversite için çeşitli çalışmalar yapıyoruz. Bu etkinliği düzenleyen arkadaşlara teşekkür ediyorum" diye konuştu.
Yüzüncü Yıl Üniversitesi Engelli Öğrenciler Danışma ve Koordinasyon Birimi Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Abdurrahman Mengi ise yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler içeren bir konuşma yaptı.
Engellilerin sorunlarının ve çözüm önerilerinin konuşulduğu etkinliğe İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Cemil Öztürk, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Demirel, YYÜ SKS Daire Başkanı Kemal Demir, akademisyenler, öğrenciler ve engelli aileleri katıldı.

 

HEMŞİRELİK HAFTASI KUTLANDI
Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde (YYÜ) Hemşirelik Haftası çeşitli etkinliklerle kutlandı.
YYÜ Van Sağlık Yüksek Okulu Hemşirelik Bölümü tarafından organize edilen Hemşirelik Haftası etkinlikleri Cengiz Andiç Kültür Merkezi'nde yapıldı. Konferans, panel, konser gibi birçok etkinliğin yer aldığı kutlamanın programının açılışında konuşan YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, hemşirelik mesleğinin en kutsal mesleklerinden biri olduğuna dikkat çekti.
Bu önemli programı organize edenlere teşekkür eden Rektör Battal şunları söyledi: "Mezun olunca hepiniz çok önemli bir görevi ifa etmeye başlayacaksınız. Çok güçlü bir akademik kadrodan eğitim alarak başlayacağınız meslekte sizlere başarılar dilerim. Hepinizin Hemşirelik haftasını kutlarım."
Rektör Battal'ın ardından konuşan Van Sağlık Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Yaşar Göz ise tarihi çok eskilere dayanan ve günümüzde sağlık sisteminin vazgeçilmez bir parçası haline gelmiş bu meslekte özveriyle hizmet veren tüm hemşirelerin Hemşirelik Haftasını kutladı.
Konuşmaların ardından YYÜ öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Gaye Zeynep Çenesiz tarafından verilen "Sağlık Çalışanlarında Stres ve Tükenmişlik" başlıklı konferansa geçildi.
Etkinlik, 'Hemşirelerin Genel Çalışma Alanları Paneli' ile devam etti. Hemşirelik Haftası etkinlikleri YYÜ Rock Topluğu'nun verdiği konserle sona erdi. 
/ Prestij Haber Merkezi

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: YYÜ'de, gündem, yoğundu,
Haber Yazılımı