Haber Detayı
20 Nisan 2017 - Perşembe 09:45
 
YYÜ'de Kutlu Doğum etkinliği
Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde (YYÜ) Kutlu Doğum Haftası nedeniyle bir etkinlik düzenlendi. Etkinlik kapsamında Kur'an tilaveti, şiir ve müzik dinletisi ile panel düzenlendi.
YAŞAM Haberi
YYÜ'de Kutlu Doğum etkinliği

YYÜ Cengiç Andiç Kültür Merkezi'nde İlahiyat Fakültesi ve Öğrenci Konseyi işbirliği ile düzenlenen Kutlu Doğum etkinliği Kur'an tilaveti ile başladı. Ardından seslendirilen ilahilerle devam eden etkinlikte şiir ve müzik dinletisinin ardından "Hz. Peygamber ve Güven Toplumu" konulu panele geçildi.
Oturum başkanlığını İl Müftüsü Nimetullah Arvas'ın yaptığı panelde İlahiyat Fakültesi Öğretim üyesi Prof. Dr. Hayati Aydın, Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz, Hizmet İçi Eğitim Müdürü Mehmet Fudayl Erkoç birer sunum yaptı.
Sunumlardan sonra davetlilerin sorularının cevaplandığı panel ile etkinlik sona erdi. Programa Van Valisi İbrahim Taşyapan'ın eşi Nesibe Taşyapan ile YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal'ın eşi Sahibe Battal, YYÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Demirel, Genel Sekreter Prof. Dr. Yusuf Uzun, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Salih Arı, akademisyenler ve öğrenciler katıldı. 
/ Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: YYÜ'de, Kutlu, Doğum, etkinliği,
Haber Yazılımı