Haber Detayı
04 Mayıs 2017 - Perşembe 09:52
 
YYÜ, Gevaş'a eğitim desteği sunacak
Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ), Gevaş ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokol ile ilçenin eğitimine destek verecek.
EĞİTİM Haberi
YYÜ, Gevaş'a eğitim desteği sunacak

YYÜ Senato Salonunda düzenlenen törende konuşan Rektör Prof. Dr. Peyami Battal, daha önce İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile bir protokol imzaladıklarını, Gevaş ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile imzalanan protokolün de bunun devamı olduğunu söyledi.
Protokol kapsamında ilçedeki İzzettin Şir Anadolu Lisesinde eğitim gören öğrencilere üniversitenin akademik kadrosuyla eğitim desteğinde bulunacaklarını kaydeden Battal, şunları kaydetti:
“Bu protokoller eğitim öğretim açısından çok önemli. Lise ve ortaokul öğrencilerimizin eğitimi, sosyal ve kültürel faaliyetleri açısından da oldukça önemli. Bu protokoller kapsamında okullarımız bizden sosyal, kültürel ve bilimsel içerikli her hangi bir konuda veya uygun gördükleri konularda öğretim üyelerimizi davet ediyorlar. Bizler de bunların taleplerini uygun görerek ilgili elemanları gönderiyoruz. Gönderdiğimiz hocalarımız da okullarda konferanslar verip, sosyal ve kültürel faaliyetler sürdürüyorlar. Dolayısıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan çerçeve protokole bağlı olarak ilçe milli eğitim müdürlükleriyle protokoller imzalıyoruz.”
Battal, şöyle devam etti: “Lise veya orta okullarımızla da detaylı protokoller yaparak üniversitemiz buralara katkı sunmaktadır. Katkı sunmaya da devam edeceğiz. Bazen ilgili okullarımızdan öğrencilerimizi üniversitemize getiriyoruz. Üniversitemizi geziyor, abla ve abileriyle vakit geçiriyorlar. Yine ortam müzik, seminer, kariyer günleri etkinlikleri yapıyoruz. İnşallah bu protokol de bu anlamda faydalı olacak.”
Gevaş ilçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Cüneyt Arvas ise, YYÜ'nün eğitime verdiği katkılara dahil olmanın kendilerini sevindirdiğini belirterek, Rektör Battal ve emeği geçenlere teşekkür etti.
Konuşmaların ardından tören, Battal ile Arvas'ı protokolü imzalamasıyla son buldu. / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: YYÜ,, Gevaş'a, eğitim, desteği, sunacak,
Haber Yazılımı