Haber Detayı
23 Şubat 2019 - Cumartesi 16:01
 
ZEN Pırlanta Van Şubesi açıldı
Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde 70’i aşkın mağazasıyla ve 29 satış noktasıyla hizmet veren ZEN Pırlanta Van Şubesi, Van AVM zemin katta açıldı.
GÜNDEM Haberi
ZEN Pırlanta Van Şubesi açıldı

Yakupoğlu Kuyumculuk tarafından Van’a kazandırılan markanın açılış törenine Vali ve Van Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, Vali Yardımcısı Sinan Aslan, İpekyolu Kaymakamı ve İpekyolu Belediye Başkan Vekili Cemil Öztürk, Van Kuyumcular Dernek Başkanı Mehmet Yıldırımoğlu ve kuyumcu  esnafı katıldı.

Açılışta konuşan Vali Bilmez; “Biz kentimizin ekonomisiyle, sosyal hayatıyla turizmi ile gündem olmasını istiyoruz. Onun için bir birimize saygı duyacağız, kentimize sahip çıkacağız. Bu bölgede işletmelerin açılmasına destek olacağız, yardımcı olacağız” dedi.

 

"BİZ KENTİMİZİN EKONOMİSİYLE, SOSYAL HAYATIYLA GÜNDEM OLMASINI İSTİYORUZ"
Açılış öncesi konuşan Vali ve Van Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, açılışını gerçekleştirdikleri iş yerinin hayırlara vesile olmasını dileyerek kuyumculuk mesleğinin iyi bir meslek olduğunu söyledi. Vali Bilmez, sözlerine şöyle devam etti; “ Biz istiyoruz ki her gün yeni bir iş yeri açılsın. Onun için kentimiz İnşallah yaklaşan nevruzla birlikte İran’dan gelecek turist misafirlerimizle ticarette daha bir hareketlilik kazanacak. Biz kentimizin ekonomisiyle, sosyal hayatıyla, turizmi ile gündem olmasını istiyoruz. Onun için bir birimize saygı duyacağız, kentimize sahip çıkacağız, bu bölgede işletmelerin açılmasına destek olacağız, yardımcı olacağız. 300 bin iş sahibi insanımız, kente değer katan insanımız geçen süre zarfında kenti terk etmek zorunda kaldı. Van’ın tekrar o eski sosyal yaşantısını yakalayabilmesi için gidenlerin tekrar geri gelmesini istiyoruz. İnşallah böyle işletmelerimizle biz Van’a daha güzel renk katacağız, Van’ımızı daha ileriye taşıyacağız, çocuklarımıza, gençlerimize yeni iş imkânları  sağlayacağız. Bu işletmemizin de hem kentimize hem de sahiplerine hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. İnşallah hayırlı kazançlara vesile olur” ifadelerini kullandı.

 

"İLİMİZE ÖNEMLİ BİR MARKA KAZANDIRDIK"
 Daha sonra konuşan Yakupoğlu Kuyumculuk ve ZEN Pırlanta Van Şube Sahibi Akif Ölmez ise markaları hakkında şunları söyledi; “Yakupoğlu Kuyumculuk olarak babadan gelen kuyumculuk mesleğini Van’da uzun yıllardır icra etmekteyiz. Van’ımıza ve halkımıza daha iyi hizmet edebilmek adına böyle tanınmış bir markayı ilimize kazandırıp, halkımızın hizmetine sunmak istedik. Bu düşünceyle firma sahipleri ile yaptığımız görüşmeler sunucu gerekli anlaşmaları yaparak ZEN markasını ilimize kazandırdık. ZEN firması 20 yıllık köklü bir geçmişe sahip bir firmadır. 70’i aşkın mağaza, 29 satış noktasıyla hareket etmektedir. Van, Doğu Anadolu Bölgesinin çok güçlü bir şehri olması açısından ticari anlamda da faaliyet göstermek için bir cazibe merkezidir. Biz de ilimizde hem satış noktası hem de bir konsept mağaza ile şehrimize güzel ve en temiz hizmeti vermek için bu markaya aday olduk ve şubemizi açtık. Kentimiz için çok güzel bir iş olduğunu düşünüyoruz” diye konuştu. Açılıştan sonra mağazadaki ürünleri inceleyen Vali ve Van Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, firma yetkilileri ile bir süre sohbet ettikten sonra buradan ayrılıp Van AVM esnafını ziyaret ederek hasbihalde bulundu. Haber: M. Selim Kurt 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: ZEN, Pırlanta, Van, Şubesi, açıldı,
Haber Yazılımı