Haber Detayı
10 Nisan 2021 - Cumartesi 13:50
 
Berge: İşyerleri için çalışma saatleri esnetilmeli
Ramazan ayı nedeniyle açıklama yapan Van Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (VANESOB) Başkanı İsa Berge, işyerlerinin çalışma saatlerinin esnetilmesini istedi. "Ramazan ayının bereketini hep birlikte yaşayalım" diyen Berge, herkesi maske, mesafe ve temizlik konusunda uyardı.
GÜNDEM Haberi
Berge: İşyerleri için çalışma saatleri esnetilmeli

"İŞYERLERİNİN ÇALIŞMA  SAATİ ESNETİLMELİDİR"

Berge, yaptığı açıklamada; "Başta yiyecek ve içeçecek sektörü olmak üzere tüm sektörlerde gerekli saat düzenlemeleri yapılmalıdır. Özellikle iftardan sonra bazı esnetilmelere gidilmelidir. Böylece bir nebze de olsa esnafımız rahat bir nefes alacaktır. Başta HES kodu ile giriş olmak üzere gerekli önlemler alınarak esnafımızın hizmet vermesi sağlanmalıdır." dedi.

 

"ALIŞVERİŞİMİZİ YEREL ESNAFTAN YAPALIM"

Ramazan alışverişinin yerel esnaftan yapılmasını isteyen Berge; "Ramazan alışverişimizi her zaman yanımızda olan, zor gün dostu yerel esnafımızdan yapalım. Ramazan bereketine bereket katmanın ve esnafımızın yüzünü güldürmenin tam zamanıdır." diye kaydetti.

 

"VAN, MAVİ KALSIN"

VANESOB Başkanı İsa Berge, yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Sağlıklı Van, güçlü esnaf için, Van mavi kalsın diyoruz. Lütfen tüm kurallara titizlikle uyalım. Ancak bu şekilde hepimiz rahat bir nefes alabiliriz. Van ekonomisinin can damarı olan esnaf ve sanatkarımızın ayakta kalabilmesi, şehrimiz için çok çok önemlidir."

 

"RAMAZAN GELENEKLERİNİ SÜRDÜRELİM"

Berge, açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Bir ramazan ayını daha bereketi ile karşılamanın sevinci içerisindeyiz. Sağlıklı ve huzurlu bir ramazan için hepimiz elimizden geleni yapmalıyız. Süregelen ramazan geleneklerini devam ettirebilmemiz için hepimizin koronavirüs kurallarına uyması gerekiyor. Herkese hayırlı bir ramazan ayı diliyorum. Tüm ruhumuzla ramazan iklimini
yaşayacağımız bir ramazan ayı diliyorum. Allah hepimizi mübarek ramazan bayramına kavuştursun." / Prestij Haber Merkezi

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Berge:, İşyerleri, için, çalışma, saatleri, esnetilmeli,
Haber Yazılımı