Haber Detayı
08 Ekim 2019 - Salı 14:13
 
Büyükşehir Belediyesi zabıtasına saldırı
Van Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, kentte seyyar satıcılarla ilgili denetim yapan Büyükşehir Belediyesi zabıta ekiplerinin saldırıya uğradığı belirtildi. Seyyar satıcıların taşlı saldırısında iki zabıta memurunun hafif şekilde yaralandığı belirtilen açıklamada, zabıta araçlarının camlarının da kırıldığı aktarıldı.
GÜNDEM Haberi
Büyükşehir Belediyesi zabıtasına saldırı

Konu hakkında Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada; "Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri, kentteki seyyar satıcıların kaldırım ve park işgaline karşı faaliyetlerini kararlılıkla yürütmeye devam ediyor. Vatandaşlardan gelen yoğun şikâyet üzerine sorumluluk alanı olan ana arterler başta olmak üzere ara sokaklarda da kent estetiğini ve huzurunu bozan seyyar satıcılara müdahalede bulunan zabıta ekipleri, denetimler sırasında bir grup seyyar satıcı tarafından taşlı saldırıya uğradı. Saldırıda iki zabıta memuru hafif şekilde yaralanırken bazı zabıta araçlarında ise hasar oluştu." denildi.

Saldırıya rağmen ilk günkü aşkla görevlerinin başında olduklarını belirten Zabıta Daire Başkanı Osman Sevinç, kentte seyyar satıcı kültürünü bertaraf edene kadar çalışmalarını aralıksız sürdüreceklerini söyledi./ Prestij Haber Merkezi

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Büyükşehir, Belediyesi, zabıtasına, saldırı,
Haber Yazılımı