Haber Detayı
15 Mart 2018 - Perşembe 08:55
 
CHP heyeti, Erciş Şeker Fabrikasını ziyaret etti
CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ve beraberindeki milletvekilleri dün geldikleri Van'da Erciş Şeker Fabrikası'nı ziyaret etti. Heyet daha sonra fabrika önünde basın açıklaması yaptı.
GÜNDEM Haberi
CHP heyeti, Erciş Şeker Fabrikasını ziyaret etti

Şeker Fabrikalarının özelleştirilmesi girişimlerinin ardından CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba başkanlığında 11 milletvekili ve 3 parti meclisi üyesi, CHP Van İl Başkanı Mehmet Kurukcu ile birlikte Erciş'e giderek şeker fabrikasını ziyaret etti,  işçilerle görüştü.
Fabrika önünde açıklamalarda bulunan CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba, başlattıkları şeker fabrikaları ziyaretine Erciş Şeker Fabrikası ile devam ettiklerini söyledi.
Ağbaba, özelleştirilen fabrikaların kapatıldığını belirterek, şeker fabrikalarının özelleştirilme girişimlerini eleştirdi.
“Fabrikaların kapatılması Türkiye’de ki tüm üreticileri olumsuz etkileyecek.” diyen Ağbaba, bu durumun Türkiye’nin dışa bağımlılığını arttıracağını kaydetti.
Şeker fabrikalarının Türkiye'nin en önemli kurumlarından biri olduğunu ifade eden Ağbaba, her zaman şeker işçisinin ve üreticisinin yanında olacaklarını dile getirdi. Haber: Mürsel ÖNER

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: CHP, heyeti,, Erciş, Şeker, Fabrikasını, ziyaret, etti,
Haber Yazılımı