Haber Detayı
10 Haziran 2021 - Perşembe 16:19
 
Taraftarların gözü, kulağı kongredeydi Van Spor'a başkan adayı çıkmadı
Van Spor FK Olağanüstü Genel Kurulu dün yapıldı. Çoğunluğun sağlandığı Olağanüstü Genel Kurul, başkan adayı çıkmadığı için 16 Haziran tarihine ertelendi.
SPOR Haberi
Taraftarların gözü, kulağı kongredeydi Van Spor'a başkan adayı çıkmadı

Misli.com 2. Lig Kırmızı Grup'ta mücadele eden ve sezonu 5. olarak tamamlayan, ardından play-off'larda elenen Van Spor FK'de Olağanüstü Genel Kurul yapıldı. Başkan adayının çıkmadığı genel kurul 1 hafta sonrasına ertelendi. Kulüp Başkanı Servet Yenitürk, destek olunmaması durumunda aynı yönetimle devam etme şanslarının olmadığını söyledi.

 

“DESTEK OLUNMAZSA ADAY OLAMAYIZ”

 

Van Şahabettin Özarslaner Spor Tesislerinde gerçekleşen Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Van Spor FK Yönetim Kurulu Başkanı Servet Yenitürk, Van Spor Yönetimi için aday çıkmasını ümit ettiklerini, aksi taktirde destek olunmadan kendilerinin de aday olmasının zor olduğunu söyledi.

 

Yenitürk, yaptığı açıklamada; “Gönül isterdiki bugün mutlaka bir aday çıkması. Çoğunluğumuz da sağlandı, buna rağmen aday çıkmadığı için zorunlu olarak kongremiz 16 Haziran tarihine ertelendi. İnşallah o zamana kadar güzel bir ekip oluşturarak Van Spor'a sahip çıkmak için adaylar çıkar. Bizler de çıkan adaylara destek veririz, kongremizi yaparız, Van Spor'a hayırlı olur diye düşünüyoruz. Aksi takdirde destek olmadan bu şartlarda aday olmamız zor.” dedi.

 

 

“VAN SPOR, EN ÖNEMLİ DEĞERLERİMİZDENDİR”

 

Van Spor'un, kentin en önemli değerlerinden biri olduğunu kaydeden Yenitürk; “Mülki amirlerimiz, milletvekillerimiz, işadamlarımız, sivil toplum örgütlerimizden destek bekliyoruz. Van Spor en önemli değerlerimizdendir. Bunu dikkate alarak el birliği ile güzel bir yönetim oluşturulmasını temenni ediyoruz. Bizler de hiçbir zaman görevden kaçmadık, gerekirse bizler de bu yönetimin içinde yer alırız. Yoksa tek başımıza artık gücümüzü aşıyor. Kendi kendimizi mağdur ettik. Geçen sene de sıkıntılar yaşadık. Van Spor'un geçen yıl da çok sıkıntı yaşamaması için sorumluluk altına girdik ve iyi bir destek bulabilseydik şimdi 1. Lig'de olabilirdik. Ancak eksik yönetim, sıkıntılar ve desteğin olmayışı, sürecin gecikmesi, transferlerin gecikmesi gibi nedenlerle ancak play-off'a kadar gelebildik ve play-off'ta da maalesef elendik.” diye kaydetti.

 

“1. LİG'E ÇIKSAYDIK VAN SPOR'UN HAYATI KURTULURDU”

 

Geçen sezon hem başarılı hem de sonuç itibari ile üzücü bir sezon olduğunu kaydeden Van Spor Kulüp Başkanı Servet Yenitürk; “1. Lig'e çıkabilseydik Van Spor'un hayatı kurtulacaktı, o zaman da ne Servet Yenitürk'e ne de bir başkasına ihtiyacı kalmayacaktı takımın. 18 milyon TL ayakbastı parası alınacaktı, aylık 1,5 milyon TL Van Spor'un geliri olacaktı ve bu şekilde sıkıntı yaşamadan yoluna devam edebilecekti. Ama nasip olmadı. Bizler eski yönetim olarak tekrardan aday olup takımı götürme şansımızın olmadığını söylüyoruz. Ama güç birliği yaparsak, herkes sahip çıkarsa bizler de o yönetimin içinde yer almak isteriz. Ya da işadamlarımızdan, sivil toplum örgütlerimizden talip olmak isteyenler varsa bizler de onlara destek vererek Van Spor'un bu kötü günlerine son vermek için elimizden geleni yapacağız” ifadelerini kullandı.

 

“HER ZAMAN VAN SPOR'UN YANINDA YER ALACAĞIZ”

 

Her zaman Van Spor'un yanında olacaklarını kaydeden Yenitürk, açıklamalarını şu ifadelerle tamamladı; “Ne olursa olsun biz her zaman Van Spor'un yanındayız. Ancak tek kalmamız durumunda bundan sonrasını devam ettirebilmek gibi bir şansımızın da olmadığını açıklamak istiyorum. Başkanın kim olacağı önemli değil. Önemli olan güçlü bir yönetim oluşturmak. Önemli olan sivil toplum örgütlerinin, mülki amirlerimizin, siyasilerimizin, taraftarlarımızın maddi ve manevi olarak Van Spor'a sahip çıkmasıdır. Van Spor, Van'ın neredeyse tek etkinliğidir ve önemli bir değeridir. Van Spor, kentin en önemli reklamıdır. Bu nedenle hep birlikte bu değere sahip çıkalım. Bu değere sahip çıkamazsak yazık olur.”

 

Van Spor Olağanüstü Genel Kurulu 16.06.2021 Çarşamba günü yeniden yapılacak. / Prestij Haber Merkezi

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Taraftarların, gözü,, kulağı, kongredeydi, Van, Spor'a, başkan, adayı, çıkmadı,
Haber Yazılımı