Haber Detayı
30 Temmuz 2021 - Cuma 11:11
 
Vali Bilmez'den Van Spor paylaşımı
Vali Mehmet Emin Bilmez, Van'da göreve başladığı günden bu yana Van Spor'a imkanlar dahilinde destek sunduklarını söyledi.
SPOR Haberi
Vali Bilmez'den Van Spor paylaşımı

Vali Mehmet Emin Bilmez, Van Spor'a ilişkin paylaşım yaptı.
Vali Bilmez, yaptığı paylaşımda; “Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı olarak Van’a geldiğim günden bu yana kentin tek profesyonel kulübü olan Vanspor’a imkanlar dahilinde destek olduk. Gerek maddi gerekse manevi olarak kulübün her zaman yanında olmaya çalıştık. Şahıs gözetmeksizin kulübün geleceği için proje ve çalışmalara destek verdik. Bu bağlamda en başından bu yana gerek tesis alt yapısı gerekse sponsorluk desteğimizi hep sunduk.” dedi.

 

“VAN SPORUMUZUN, ŞEFFAF BİR ŞEKİLDE YÖNETİLMESİ EN BÜYÜK ARZUMUZDUR”

Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da Van Spor'a desteklerin süreceğini kaydeden Vali Bilmez, şu ifadelere yer verdi; “Yine Belediye Kanununun ‘Belediyenin Görev ve Sorumlulukları’ maddesi gereğince, belediyelerin profesyonel spor kulüplerine ayni ve nakdi yardım yapması mümkün değildir. Biz de mevzuat çerçevesinde hareket ettik. Bugün gelinen noktada yine tarafsız bir şekilde üzerimize düşeni yaptık. Bundan sonra da kentimizin takımını yalnız bırakmayarak desteklerimizi sürdüreceğiz. Bu bağlamda Van’da ve il dışında yaşayan tüm hemşehrilerimizin Vansporumuzdan maddi ve manevi desteklerini esirgememelerini istihram ederim. Yaşanan bu süreçte de kişi veya kişiler fark etmeksizin kentimizin değeri Vansporumuzun, birlik ve beraberlik içinde doğrulardan ödün vermeyerek şeffaf bir şekilde yönetilmesi en büyük arzumuzdur. Oluşacak yönetimin bu ilkeler doğrultusunda hareket etmesi de beklenti ve temennimizdir.” / Prestij Haber Merkezi

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Vali, Bilmez'den, Van, Spor, paylaşımı,
Haber Yazılımı