Haber Detayı
22 Ekim 2020 - Perşembe 09:20
 
Van Anatolia Gurme Fest, 4. kez kapılarını açıyor; Yöresel ürünler görücüye çıkıyor
23 Ekim - 1 Kasım 2020 tarihleri arasında 4. kez düzenlenecek olan Türkiye’nin en büyük Yöresel Ürünler ve Hediyelik Eşya Fuarı, 4. Van Anatolia Gurme Fest, OSB Fuar alanında kapılarını açıyor.
GÜNDEM Haberi
Van Anatolia Gurme Fest, 4. kez kapılarını açıyor; Yöresel ürünler görücüye çıkıyor

Türkiye’nin bir çok ilinden üreticiler yöresel ürünleri, 4. Van Yöresel Ürünler ve Hediyelik Eşya Fuarı'nda sergileyecek. Karadeniz’in peynir ve tereyağlarından, Ege’nin zeytin ve zeytinyağlarına, Adıyaman’ın peynirli helvasından, Aydın’ının incirlerine, Giresun’un fındık ezmelerinden, Maraş’ın baharatlarından, Isparta’nın gül ürünlerinden, Hatay’ın sabunlarından, Mardin’in gümüşlerinden, Gaziantep’in bakırlarına varana kadar bir çok yöresel ürün ve hediyelik eşya, yarın kapılarını açacak olan fuar alanında sergilenecek.

 

“COVİD 19 TEDBİRLERİ ALINDI”

 

4. Van Yöresel Ürünler ve Hediyelik Eşya Fuarı koordinatörü Özgür Can Çelik, fuarda COVİD-19 nedeniyle gerekli tedbirlerin alındığını söyledi.
Fuar alanı içerisinde Türkiye’de düzenlenen fuarlarda ilk kez Hijyen Danışmanları görevlendirileceğini belirten Çelik, bu danışmanların, fuar alanına giren herkesin öncelikli olarak ateşini ölçeceğini daha sonra ziyaretçilerin HES kodlarını sorgulayıp risk grubunda olanların alana girişlerine izin vermeyeceğini ifade etti. 
Daha sonra maskesi olmayan kişilere fuar alanında maske dağıtımı yapılacağını ve fuar alanının girişinde katılımcıların dezenfekte ünitelerini kullanıp giriş yapmalarının sağalanacağını kaydeden Çelik; “Fuar alanının farklı noktalarında bulunan dezenfekte ünitelerini de ziyaretçilerimiz istedikleri gibi kullanabileceklerdir. Ayrıca fuar alanında bulunan her stantta kolonya ve dezenfektan hizmeti verilecektir, stantların tümünde tek kullanımlık eldivenler bulundurulacaktır. 
Fuar alanı belli saatler arasında dezenfekte edilecek ve havalandırma işlemi yapılacaktır. Fuar alanı içerisinde her 10 metrekareye 1 ziyaretçi düşecek şekilde içerideki kişi sayısı denetlenecektir.
İçerideki kişi sayısının artış göstermesi durumunda içeriye ziyaretçi alımı kesilecek, içerideki ziyaretçilerimiz çıktıktan sonra yeni ziyaretçiler alınacaktır. Tüm Van halkının maske, sosyal mesafe ve kişisel hijyen kurallarına uyup fuarımızı ziyaret etmelerini beklemekteyiz.” dedi.

 

SAAT BAŞI ÜCRETSİZ SERVİS

 

4. Van Yöresel Ürünler ve Hediyelik Eşya Fuarı koordinatörü Özgür Can Çelik, “Her sene olduğu gibi fuar alanına ücretsiz servisler saar başı şişli Öğretmenevi önü ve Beşyol mevkii Halk Eğitim Merkezi önünden kalkacaktır.” diye kaydetti. / Prestij Haber Merkezi

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Van, Anatolia, Gurme, Fest,, 4., kez, kapılarını, açıyor;, Yöresel, ürünler, görücüye, çıkıyor,
Haber Yazılımı