Haber Detayı
19 Ağustos 2021 - Perşembe 14:41
 
Van’da CHP’li 3 ilçe başkanı istifa etti
Cumhuriyet Halk Partisi'nde (CHP) Van İpekyolu, Tuşba ve Özalp İlçe Başkanlarının görevden alındığı belirtildi.
SİYASET Haberi
Van’da CHP’li 3 ilçe başkanı istifa etti

Bu kararın ardından, Muradiye, Gevaş ve Saray ilçe başkanları istifa kararı aldı. Konu hakkında açıklama yapan CHP Muradiye İlçe Başkanı Nurettin Beyaz, "Bir süre önce il başkanlığı görevinden istifa eden CHP İl Başkanı Mehmet Kurukcu’nun istifa kararının kabul edilmesi, ardından yeni yönetimin tutumu ve son olarak da İpekyolu, Tuşba ve Özalp ilçe başkanlarımızın görevden alınıp yerlerine başkalarının atanması nedeniyle Muradiye, Gevaş ve Saray ilçe başkanları olarak bugün itibarı ile ilçe başkanlıkları görevlerimizi bırakıyoruz" dedi.
Konuya ilişkin basın açıklaması İpekyolu İlçe Başkanlığında yapıldı. Açıklamayı CHP Muradiye İlçe Başkanı Nurettin Beyaz okudu. 
Nurettin Beyaz, yaptığı açıklamada: “Bizler CHP İpekyolu,Tuşba, Muradiye, Gevaş, Özalp ve Saray ilçe başkanları olarak, bugün basın açıklaması yapma gereği duyduk. Bilindiği üzere iki ay önce eski il başkanımız Sn Mehmet Kurukcu istifa etmişti. 10 yıl partiye emek vermiş bir il başkanının istifasının kabul edilmesinden dahi rahatsızlık duymuştuk. Bizler de aynı gün istifa edecektik ancak eski il başkanımız "asla istifa etmeyeceksiniz ve partimiz için çalışmalarımıza devam edeceğiz" dedi. Şimdiki atanan geçici il başkanı, biz ilçe başkanları ile 70 günlük süre zarfında bir kere bile ilçe başkanlar toplantısı yapmadı. Dışlandık, programlara davet edilmedik." dedi.
"Yaşanan gelişmelere rağmen partileri zarar görmesin diye çalışmalarına devam ettiklerini" belirten Beyaz; "Bizim emeğimiz göz ardı edilip dışlanıyoruz. Bardağı taşıran son damla da İpekyolu, Tuşba ve Özalp ilçe başkanlarımızın görevden alınıp yerlerine başkalarının atanması oldu. Bu gerekçe ile bizler Muradiye, Gevaş ve Saray ilçe başkanları olarak bugün itibarı ile ilçe başkanlıkları görevlerimizi bırakıyoruz ancak parti içerisinde tüzük kuralları çerçevesinde hakkımızı aramaya devam edeceğiz." diye kaydetti.
Beyaz, açıklamasını şu ifadelerle tamamladı; "CHP Van ilimize atanan geçici il yönetiminin yanlış bir karar olduğunu ve ilçeler hakkında verilen kararların yanlış olduğunun da altını çizerek belirtmek istiyoruz; Sn. Genel Başkanımızı seviyoruz, partimiz için çalışmalarımıza devam edeceğiz.”
Haber: M. Selim KURT

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Van’da, CHP’li, 3, ilçe, başkanı, istifa, etti,
Haber Yazılımı