Haber Detayı
30 Kasım 2020 - Pazartesi 14:59
 
Van TDİ-OSB çalışmaları hız kazandı
Van Ticaret ve Sanayi Odası’nın (Van TSO) kent için hayata geçireceği en önemli projelerden biri olan, “Tarıma Dayalı İhtisas Besi Organize Sanayi Bölgesi” çalışmalarının hız kazandığı açıklandı.
GÜNDEM Haberi
Van TDİ-OSB çalışmaları hız kazandı

Van TSO ile birlikte 10 kamu kurum kuruluşunun ortaklığında; Gürpınar, Edremit ve Gevaş ilçeleri arasında kalan 4 milyon metrekarelik alanda hayata geçirilecek olan projenin, İnceleme Değerlendirme Komisyonu (İDK) Toplantısı Ankara’da gerçekleştirildi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığında gerçekleştirilen toplantıya Van TSO Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Takva, Yönetim Kurulu Üyesi İlhan Kaya, Meclis Üyesi Ömer Yılmaz, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Proje Uzmanı Ziraat Mühendisi Yusuf Taşkın da katılım sağladı.

 

'PROJE, MODEL OLACAK"

 

Van TSO Başkanı Necdet Takva, uzun yıllardır hayalini kurdukları projeyle ilgili, “10 kamu kurum ve kuruluşun ortaklığında, 6 yıl önce Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı ve Tarım ve Orman İl Müdürlüğünün desteğiyle şehir içindeki hayvan barınaklarının ıslahıyla ilgili bir çalışma başlattık. Aslında o küçük projenin üzerine inşa edilmiş devasa bir alanın tahsisiyle zirve yapmış bir ekonomik faaliyetin arifesindeyiz. Bu çalışmayı değerli ve önemli görüyoruz. Hayalimizin gerçek olduğu günleri görmek hepimizi mutlu edecektir. Bugün Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda gerçekleştirdiğimiz toplantıda, proje kapsamında var olan eksikliklerimizi ve yapılması gerekenleri görüştük. Birkaç yıl içerisinde inşallah kentimizde model olacak projeyi hayata geçirmenin çabası içerisinde olacağız.” dedi.

 

BAKAN YARDIMCISI TUNÇ ZİYARET EDİLDİ

 

Van TSO Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Takva, Yönetim Kurulu Üyesi İlhan Kaya, Meclis Üyesi Ömer Yılmaz, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Proje Uzmanı Ziraat Mühendisi Yusuf Taşkın daha sonra Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mehmet Hadi Tunç’u ziyaret etti. Ziyarette; TDİ-OSB projesi, Van’ın tarımsal sorunları ve Kapıköy Sınır Kapısı'nın kontrollü yaya geçişine açılması konuları, Bakan Yardımcısı Tunç’a iletilerek, destek talebinde bulunuldu.
 / Prestij Haber Merkezi

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Van, TDİ-OSB, çalışmaları, hız, kazandı,
Haber Yazılımı