Haber Detayı
22 Eylül 2021 - Çarşamba 10:15
 
Vanlı karateci Emirhan, Dünya birincisi oldu
Dünya Karate Federasyonu tarafından 16-17 Eylül 2021 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenen ve 57 ülkeden 886 sporcunun katıldığı Karate 1. Gençlik Ligi Karate Şampiyonası U14 Kategorisinde, Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü karate sporcusu Emirhan Güngör, altın madalya kazanarak dünya birincisi oldu.
SPOR Haberi
Vanlı karateci Emirhan, Dünya birincisi oldu

Van’ın Milli Sporcusu Emirhan Güngör, 57 ülkeden 886 sporcunun mücadele ettiği WKF Dünya 1. Gençlik Ligi Karate Şampiyonası U14 yaş 40 kg kategorisinde altın madalya ile birincilik kürsüsündeki yerini alırken, Ulaş Ayten ise dünya üçüncüsü olarak bronz madalyanın sahibi oldu.

 

Dünyanın en yetenekli genç karatecilerini buluşturan Karate 1 Gençlik Ligi’nde başarılı sonuçlara imza atan Vanlı karateciler, ülkemize 1 altın ve 1 bronz madalya kazandırdılar.

 

Katıldıkları müsabakalar sonucunda Van’a 2 farklı kategoride 1 altın ve 1 bronz madalya kazandıran sporcuların başarısını değerlendiren Karate Antrenörü Okan Aksu; “Öncelikle spor kariyerinde ilk kez katıldıkları ve Dünyanın en yetenekli genç karatecilerini buluşturan Karate 1 Gençlik Ligi’nde yüreğini ortaya koyarak ilimiz adına canla başla mücadele eden, 1 altın ve 1 bronz madalya kazanan sporcularımızı canı gönülden kutluyorum. Van adına rakipleri ile zorlu müsabakalardan galip çıkan sporcularımızın müsabakalar esnasında gösterdikleri performansları, Türkiye Karate Federasyon yetkililerimiz tarafından büyük bir ilgi gördü. 2 sporcu ile katıldığımız müsabakalarda, her bir sporcumuzun rakibinin kendisinden daha iyi şartlarda müsabakalara hazırlandığına bir kez daha şahitlik etmiş olduk. Toplamda 4 final müsabakası ile rakiplerinin karşısına çıkan sporcularımız 1 altın, 1 bronz madalya kazanarak ayrıldılar. Bundan sonraki hedefimiz ise Uluslararası ve Avrupa müsabakalarında ilimize daha güzel başarılar ile dönmek olacaktır. Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüzün son 4 yıl içerisinde karate branşına göstermiş oldukları ilgi ve destekleri bugün bizlerin bu başarılarla dönmesine vesile oluyor. İlimiz adına katıldığımız her müsabakada desteklerini bizlerden esirgemeyen başta Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüze, İlçe Müdürlüğümüze ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç da; alınan başarıdan sporcuları kutlayarak;  “Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak U14 yaş kategorisinde, Gürpınar ilçemizden Milli Takım adına ülkemize birinci olarak altın madalya kazandıran Emirhan Güngör ile bronz madalya kazanan Ulaş Ayten’i ve antrenörümüzü bu gurur verici başarılarından dolayı kutluyoruz. Gürpınar ilçemizde çalışmalarına devam eden ve kısa bir sürede oldukça güzel başarılara imza atan bu sporcularımız inanıyoruz ki; kazandıkları başarılarını ileriki tarihlerde yapılacak müsabakalardaki başarıları ile taçlandırarak diğer kardeşlerimize örnek olacaklardır. Bu duygu ve düşüncelerle çıkmış oldukları müsabakalarda kendi kategorilerindeki rakiplerini üst üste mağlup ederek ilimize 1 altın ve 1 bronz madalya kazandıran sporcularımızı ve antrenörümüzü yürekten kutluyor, bundan sonraki katılacakları müsabakalarda kendilerine başarılar diliyorum. Ayrıca Gürpınar Kaymakamımıza, Gürpınar Belediye Başkanımıza ve ilçe müdürümüze de emeklerinden dolayı teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu. / Prestij Haber Merkezi

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Vanlı, karateci, Emirhan,, Dünya, birincisi, oldu, ,
Haber Yazılımı