Haber Detayı
01 Ekim 2020 - Perşembe 12:54
 
Vanlı kürekçiler, 2 madalya ile döndü
Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Kürek Takımı Sporcuları, hafta sonu Sakarya’da düzenlenen Deniz Küreği Türkiye Şampiyonası Yarışmalarında ilimize 2 Türkiye Üçüncülüğü madalyası ile döndü.
SPOR Haberi
Vanlı kürekçiler,  2 madalya ile döndü

Türkiye Kürek Federasyonu 2020 faaliyet programı kapsamında 26-27 Eylül 2020 tarihleri arasında Sakarya’nın Sapanca ilçesinde gerçekleştirilen Deniz Küreği Türkiye Şampiyonasında Van’ı temsil eden Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Kürek Takımı Sporcularının tamamı öncelikle finallere kalarak önemli bir performans ortaya koydular. Sonrasında ise Yusuf Noyan ile Yusuf Boz ikilisi U19 C 2X kategorisinde ilimize 1 Türkiye Üçüncülüğü Madalyası kazandırırken, zorlu geçen yarışmaların ikinci gününde ise; Emircan Atay ve Yusuf Baz ikilisi de C 2x erkekler kategorisinde 1 Türkiye Üçüncülüğü madalyası ile dönmeyi başardılar.

 

Van’a 2 farklı kategoride Türkiye Üçüncülüğü madalyası ile dönmeyi başaran sporcu ve antrenörleri tebrik eden Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç; 3 gün boyunca devam eden zorlu yarışmada gösterdikleri performans ve başarılarından dolayı tebrik ederek, kürek takımı sporcularına bundan sonraki yarışlarda başarılar diledi.

 

İl Müdürü İnanç, şunları söyledi; “Türkiye Kürek Federasyonumuz tarafından yapılan ve ülkemizin en büyük spor kulüplerinden sporcuların katılımlarıyla 3 gün boyunca zorlu ve çekişmeli yarışmaların yapıldığı Deniz Küreği Türkiye Şampiyonası sonunda önemli başarılara imza atarak, ilimizi en iyi şekilde temsil eden ve ilimize 2 farklı kategoride 2 Türkiye Üçüncülüğü madalyası kazandıran sporcu kardeşlerimizi ve antrenörümüzü bir kez daha yürekten kutluyoruz. İlimizde son zamanlarda başarı çıtasını her geçen gün biraz daha yukarılara çıkaran kürek takımımızın başarıları bizleri gerçek anlamda mutlu ediyor. İnanıyoruz ki sporcularımız kazandıkları bu bronz madalyaları, ileriki tarihlerde katılacakları yarışmalar sonunda altın madalyaya dönüştüreceklerdir. Bu vesileyle Türkiye Kürek Şampiyonasında ortaya koymuş oldukları başarılarından dolayı sporcularımızı bir kez daha yürekten kutluyor, bundan sonraki yarışmalarda kendilerine başarılar diliyorum.” 

 

Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Kürek Antrenörü Taner Demir de yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Sporcularımız kendi kategorilerinde katıldıkları yarışmaların tamamında çok iyi bir performans sergilediler. Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını nedeniyle belirli bir süre zor şartlarda yapmış olduğumuz çalışmalarımızın neticesinde bizlerden çok daha iyi şartlarda olan rakiplerimizi geride bırakarak, bu yarışlara katılım sağladığımız sporcularımızın tamamı da finallere kalarak önemli bir başarıya imza attılar. Yarışmanın ikinci gününde ise ilimize farklı kategorilerde 2 Türkiye Üçüncülüğü madalyası kazandırmanın mutluluğunu yaşadık. İnşallah bu mutluluğumuzu ileriki tarihlerde yapılacak olan yarışmalar sonunda birincilik kürsüsüne çıkarak taçlandıracağız. Bu duygu ve düşüncelerle ilimizde su sporlarına ve kürek branşının gelişmesine büyük katkı sağlayan başta; Gençlik ve Spor İl Müdürümüz olmak üzere, emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz.” 

 / Prestij Haber Merkezi

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Vanlı, kürekçiler,, , 2, madalya, ile, döndü, ,
Haber Yazılımı