Haber Detayı
15 Mart 2018 - Perşembe 08:55
 
VASKİ Genel Müdürü Ali Tekataş; “İlçeleri kaynak suyu ile buluşturacağız”
VASKİ Genel Müdürü Ali Tekataş, sondajları kapatarak, kaynak suyu bulunan ilçeleri bu su ile buluşturacaklarını söyledi.
GÜNDEM Haberi
VASKİ Genel Müdürü Ali Tekataş; “İlçeleri kaynak suyu ile buluşturacağız”

VASKİ Genel Müdürü Ali Tekataş ve ilgili Daire Başkanları, Gürpınar'da, Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Zorluğu'nun başkanlığında düzenlenen muhtarlar toplantısına katıldı.
Toplantıda 2017 yılında yapılanlar ve 2018 yılında yapılacak hizmetler ele alındı.
Toplantıda söz alan muhtarlar mahallelerine ilişkin istekleri ve yapılanları dile getirdi. Toplantıda VASKİ'nin çalışmalarından duyulan memnuniyeti dile getiren muhtarlar, “VASKİ hizmet için yarışıyor, isteklerimiz anında karşılık buluyor" dediler.
Toplantı sonrası Gürpınar ilçesi merkezini muhtarlarla birlikte gezen Genel Müdür Tekataş, yapılan çalışmaları da yerinde inceleyerek, yetkililerden bilgiler aldı. Tekataş, mahallelerin aciliyet sırasına göre yapılacakları beraberindeki daire başkanlarına not ettirerek kısa sürede çözülmesi talimatını verdi.

 

“MUHTARLAR BİZİM İÇİN YOL GÖSTERİCİDİR”

“Bizler muhtarlarımızı önemsiyor, görüşlerine değer veriyoruz, onlar bizim için yol göstericidir. Seçilmiş kişilerdir” diyen Tekataş, “Halkın beklentilerini, taleplerini bizlere ileten muhtarlarımız ile sıkı bir diyaloğumuz var, onların kişisel değil, toplumsal beklentileri var. Bu açıdan muhtarlarımız bizim için önceliklidir" dedi.

 

“İLÇELERİ KAYNAK SUYU İLE BULUŞTURACAĞIZ”

Bazı mahalle muhtarlarının sondaj talepleri üzerine Tekataş, “Biz köklü çözüm yapma gayretindeyiz. Biz ne masraftan ne de çalışmaktan kaçıyoruz. Sondaj, günü kurtarmaktan başka bir şey değildir. Sondajı kurduktan sonra bize maliyeti getirisinin kat ve kat üstünde oluyor. Yapılan hizmet de boşa gidiyor. Kaynak suyu var ise ilk önceliğimiz bu suyu kullanmaktır. Kent merkezindeki sondajları da kapatıyoruz. Maliyeti ve sağlık koşullarını göz önüne aldığımızda kuruma zarardan başka bir şey değildir. Yürüttüğümüz programlar çerçevesinde ilçelerimizi kaynak suyu ile buluşturacağız” şeklinde konuştu.

 

“HER İMKANI ZORLAYAN EKİBİMİZ VAR”

Tekataş, açıklamalarını şöyle tamamladı; “Her türlü zorluğu aşan, araç gitmeyince at sırtında arızaya ulaşan ve can güvenliğini bile bazen göz ardı ederek hizmet eden çalışanlarımız büyük fedakarlık gösteriyor. Bir gün bir mahallemizin sorunları var diye not aldık. Güvenli bölge olmadığından müdahale etmemiz için bir süre beklememiz gerekliydi. Mesai arkadaşlarım sorunun acil olduğundan müdahale etmek zorunda kaldılar. Güvenli olmayan bölgede yapılan çalışma sonrası Kaymakam bey bizi uyardı. Güvenli olmayan bölgede çalışma yapan arkadaşlarımızı biz de uyardık. Canlarını hiçe sayarak vatandaşın mağduriyetini gidermeye çalışan bir ekibimiz var, bu konuda şanslıyız. Hizmet ile ilçeler yeni bir dönem yaşıyor.'' / Prestij Haber Merkezi

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Etiketler: VASKİ, Genel, Müdürü, Ali, Tekataş;, “İlçeleri, kaynak, suyu, ile, buluşturacağız”,
Haber Yazılımı